IĞDIRLI SPORCU ÇİĞDEM KIRVAÇ DÜNYA ŞAMPİYONASINA ARALIKSIZ HAZIRLANIYOR

            Ekim ayında dünya şampiyonu olan Iğdırlı sporcu Çiğdem Kırvaç, Dünya Kick Boks Federasyonu tarafından 23 Kasım- 01 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan Wako Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonasın hazırlanıyor.

             Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından 2019 yılı boyunca yapılan şampiyonalarda başarı elde eden ve aynı zamanda milli takıma girmeyi başaran Iğdırlı sporcu Çiğdem Kırvaç,, Kick Boks Dünya Şampiyonasında başarı elde edebilmek için idmanlarını sıklaştırdı.
                  Çiğdem Kırvaç, 19-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ da yapılan Wako Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonasında low-kick kategorisinde 60 kilogramda Amerika Birleşik Devletleri, Sırp, Hırvat ve finalde ev sahibi Bosna Hersekli rakiplerini mağlup ederek dünya şampiyonu olduktan sonra geldiği baba evinde dedesi, annesi, babası ve kardeşleri komşuları tarafından sevgi ile karşılandı.
              Dedesi, annesi, babası ve kardeşleri,  Çiğdem Kırvaç, ile guru duyduklarını söyleyerek çok mutlu olduklarını söylediler.Baba Abdullah  Kırvaç, “Kızmla guru duyuyorum. Annesi pek razı değildi bu sporu yapmaya ben destek verdim sonunda kızımız dünya şampiyonu oldu. , dede Şefki Kıvraç,”Torunumla gurur duyuyorum emeği geçen herkese teşekkür ederim”, anne Özdem Kıraç da “Kızım büyük başarı kazandı .Türk bayrağını dalgalandırdı. Çok mutluyum. İlk önceleri dersinden geri kalır diye razı değildim. Babası destek verdi sonra baktım ikisini de yürütüyor başarılı bende destekledim “,Kız kardeşi   Göknur da “ hep çalışmalara beraber gittik yanında oldum Şampiyon olmasından dolayı gururluyum.”dediler.
               Antrenör Öğr. Gör. Gülcan Tekin,” 4 yıldır çiğdemle çalışıyoruz.Bu sen dünya şampiyonu oldu bizi gururlandırdı. Iğdırlı sporcumuz Çiğdem Kırvaç 2018 yılında Avrupa Şampiyonu olmuştu.2019 yılında Antalya’da yapılan Türkiye Açık Kick Boks Turnuvasında low-kick ve full-contact kategorilerinde birinci, yine Antalya’da yapılan 4. Uluslararası Türkiye Açık Avrupa Kupası Kick Boks Turnuvasında low-kick ve full-contact kategorilerinde birinci ve son olarak Erzurum’da yapılan Türkiye Büyükler Kick Boks Şampiyonasında her iki kategoride birinci olarak milli takımda yer almaya hak kazandı.Çiğdem KırvaÇ, 09-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ da yapılan Wako Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonasında low-kick kategorisinde 60 kilogramda Amerika Birleşik Devletleri, Sırp, Hırvat ve finalde ev sahibi Bosna Hersekli rakiplerini mağlup ederek dünya şampiyonu oldu. Bayrağımız dalgalandırdı İstiklal marşımızı dinletti.Kırvaç, 23 Kasım- 01 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan Wako Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonasında full-contact dalında da birinci olarak aynı yıl içinde ikinci dünya şampiyonluğunu kazanmak için çalışmalarına haftanın 6 günü sabah ve akşam olmak üzere çalışıyor.Ülkemizi en iyi şekilde temsil edecektir. Hedefimiz yeni, bir dünya şampiyonluğu elde etmektir.
armağan ediyorum.  “şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.