Iğdırlı Engellilere Avrupa’dan Destek Geldi

4

Yeşil Iğdır Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği’ne Almanya’nın Nürnberg şehrindeki “El Ele Avrupa Engelliler Yardımlaşma Konfederasyonu”ndan destek geldi.

Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlar tarafından kurulan “El Ele Avrupa Engelliler Yardımlaşma Konfederasyonu”, Yeşil Iğdır Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği’ne kayıtlı 10 engelliye tekerlekli sandalye desteğinde bulundu.

“El Ele Avrupa Engelliler Yardımlaşma Konfederasyonu” tarafından yapılan yardımlar Yönetim Kurulu Üyesi ve Konfederasyon Başkanı Cengiz Hocazade tarafından teslim edildi.

Konfederasyon Başkanı Cengiz Hocazade; “Yeşil Iğdır Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Hakan Abakay’ın özel daveti üzerine Iğdır’a geldik. Iğdır’da engeli kardeşlerimizin ortamının iyi olmadığını gördük. Bu konuda gerekli kurum müdürlerine çeşitli ziyaretler gerçekleştirdik. Amacımız engellilerimizin rahat bir yaşam sürdürebilmeleri için mücadele etmek lazım çünkü hepimiz bir engelli adayıyız. Bizlerde gönüllü olarak Almanya’da bulunan Iğdırlı vatandaşlarımızın yardımlarını Iğdır’a getirdik. Nürnberg Baskonsolosu Iğdırlı Sayin Asip Kaya’nın da yardım yapılması konusunda talepleri geldi. Bizde yapılan talepleri yerine getirerek yardımları ulaştırdık. Çok mutluyuz. Sadece yardımlarımız bununla sınırlı kalmayacak düzenleyecekleri proje kapsamında Almanya ziyareti gerçekleştirilebilir. Proje ortağı olarak gereken çalışmaları ortaklaşa yapabiliriz” dedi.

Yeşil Iğdır Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Hakan Abakay, yapılan yardımlardan dolayı teşekkür ederek Konfederasyon Başkanı Cengiz Hocazade’ye ve tüm yönetimine Yeşil Iğdır Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği adına teşekkür plâketi sundu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.