Iğdırlı Çocuklar Yeni Acili Çok Sevdi

Iğdır Devlet Hastanesinde yeni açılan Çocuk Acil Birimini Iğdırlı çocuklar çok sevdi. Yapımı bir ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Çocuk acil Biriminin duvarları rengârenk çizgi film kahramanlarıyla boyandı. Tedavi görmek için Çocuk Acil Birimine giden Iğdırlı Çocuklar renkli bir dünyanın kapılarını açmanın mutluluğunu yaşıyorlar.
Aldığımız bilgilere göre hasta çocuklardan kan alma, damar yolu açma veya benzeri işlemler esnasında duvarlardaki renkli resimler onların ilgilerinin farklı bir yöne kaymasına ve acılarının azaltılmasına sebep oluyor.
Çocukların renkli dünyasındaki çizgi film kahramanları her bir duvarı süslerken onların psiko-sosyal gelişimlerine de katkı sağlıyor. Kendini mesleğine adamış güler yüzlü sağlık personeli tarafından karşılanan Iğdırlı Çocuklar Çocuk acilin sıcak ve nezih ortamında tedavi olmaktan oldukça mutlular.
Çocuk acil Servisi hakkında bilgisine başvurduğumuz Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Raşit İlhan, “Iğdır’da sağlık Hizmetlerinin kalitesini ve hasta memnuniyetini artırmak adına uzun bir süredir eksikliğini hissettiğimiz Çocuk Acil Birimini açmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de belki de bir ilk olan Çocuk Acilimizin duvarlarındaki çizgi kahramanlar çocuklarımızın doktor ve hastane fobilerini yenmelerini sağlarken bir nebzede olsa onların acılarını azaltıp yüzlerini güldürüyor. Ayrıca miniklerimize özel bir acil olması da çocuklarımızın şahit olması muhtemel olumsuz görüntülerden (kaza,bıçaklanma..vs. gibi) uzak tutuyor. Çocuk Acilimiz 2 müşahede olmak üzere toplam 14 yatak kapasitesiyle 7/24 hizmet verecektir. Acilimizin açılmasında bize verdikleri destekten dolayı Sayın Valimiz Enver Ünlü, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Alpaslan Erol’a bir kez daha buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Emeği gecen herkese özelliklede resim öğretmenlerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.
Küçük misafirlerimizin ve ailelerinin Çocuk Acilinden memnun olmaları bizi daha da çok mutlu etmektedir.
Hizmetlerimizle halkımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz” dedi.
Çocuk Acil Servisinde hastası olan anne ve babalar da, “Acil bölüm çok güzel olmuş. Çok temiz ve hijyenik. Duvarların görsellerle donatılması ayrı bir güzellik katıyor. Personelde ilgili ve güler yüzlü. Çok memnunuz” dediler.
Çocuk Acilde yatan çocuklar da, “Çok güzel olmuş, her taraf rengarenk. Çok sevdik burayı. Sevdiğimiz çizgi film kahramanları burada” şeklinde konuştular.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.