Iğdırlı Boksörden Avrupa Üçüncülüğü

 

19-27 Eylül tarihleri arasında Ordu İlinde düzenlenen Yıldız-Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda Iğdır’ı ve ülkemizi temsil eden Boksör Gülcan Arga Yıldızlar kategorisinde Avrupa 3’üncüsü olarak hem ülke hem de il bazında büyük gurur yaşattı.

Bronz madalyayı kazanan genç boksör Arga yaptığı açıklamada; “23 ülkeden sporcuların katıldığı şampiyona öncesinde Kastamonu’da 3 ayrı kamp geçirdik. Antrenörümüz Burhan Özen adeta gecesini gündüzüne katarak milli kamp havasında çalıştırarak kazanabilmem adına elinden geleni yapmıştır. 2 yıllık sporcu olmama rağmen Avrupa 3’üncüsü oldum. Çok çalıştım hocamla birlikte, arkadaşlarımın ve ailemin desteğiyle ismimi Milli takıma yazdırdım. Bu sebeple çok gururluyum ve sevinçliyim. Emeklerimin mimarı değerli hocam Burhan Özen hocama sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Antrenör Burhan Özen de ; “Yaptığımız çalışmalar şampiyonluk hedefli olduğu için antrenmanlarımızın hiçbir dakikası boş geçmedi. Sporcum da ben de bütün gayretlerimizi, çabamızı ortaya koyarak istikrarlı bir biçimde çalıştık ve sonucunda da karşılığını aldık. Şimdi çalışmalarımızı Ocak ayında yapılacak olan Türkiye şampiyonasına kararlı bir biçimde sürdürüyoruz. Hedefimiz 2017’de yapılacak olan Dünya Şampiyonası’na katılmak. İnşallah çok daha büyük başarılar elde edeceğiz” şeklinde konuştu.

Antrenör Burhan Özen son olarak; “Bu zorlu süreçte bizlere gösterdikleri desteklerden dolayı Iğdır Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu’ya, Şube müdürümüz Ali Durna’ya, Boks Antrenörü Taner Demirci’ye, 125. Yıl Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Şentürk’e, Müdür Baş Yardımcısı Tayfur Erul’a ve Beden Eğitimi hocalarımız Ümit Sağban’a, Gökhan Bozukan’a ve Candan Topçuğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Onların bu başarıdaki hakları ödenmeyecek kadar fazladır” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.