IĞDIR’IN TUZLUCA İLÇESİNDE CUMA NAMAZINDA ÇIKAN BİR GURUP ERMENİSTAN’IN AZERBAYCAN’A YÖNELİK SALDIRILARINA TEPKİ GÖSTERDİ.

Tuzluca içesinde bir gurup vatandaş Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarına tepki göstermek için Cumhuriyet Meydanında bir araya geldiler.

 

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde cuma namazında çıkan bir gurup Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Tuzluca içesinde bir gurup vatandaş Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarına tepki göstermek için Cumhuriyet Meydanında  bir araya geldiler.

Burada devam eden programda saygı duruşu İstiklal Marşının okunmasının ardından okunan Kura’an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitlerin ruhları için dualar edildi.

Ellerinde Türkiye ve Azerbaycan bayrakları taşıyan vatandaşlar, “Seninleyiz Azerbaycan”, “Karabağ Türk’tür, Türk kalacak” ve “Ermeni işgaline son” sloganları attı.Kalabalık adına açıklamada bulunan Tuzluca İlçesi Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, 1804 yılında Karabağ’da  Rus işgalinde yapılan, 1915 yılında burada Tuzluca’da yapılan katliamın tekrarı 1992 yılında Hocalı’da Karabağ’da yapılan soykırım bütün dünyanın şahit olduğunu anımsatarak şunları söyledi: “Avrupa’da yaşayan Ermeni diyasporaları bölgede kin nefret düşmanlık tohumları ekmektedir. Türkiye üzerinde toprak taleplerinde bulunmakta, haddi aşmakta. Yüzlerce yıldan beri Müslüman toprağı olan Azerbaycan Türklerine ait olan Karabağ’da inanılmaz bir hak ihlali yapmakta ve zulüm yapmaktadır. Burada Ermenistan’ı nefretle kınarken tüm dünya kamuoyunu  duyarlılığa davet ediyorum. Burada meydanda toplanarak savımızı belli ediyoruz ve Azerbaycan’ın yanında olduğumuz belirtmek istiyoruz.” dedi.

Düzenlenen eylem, yapılan açıklamanın ardından olaysız son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.