Iğdır’ın Kurtuluşunun 97. Yıldönümü

Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Zübeyde Hanım Bulvarı’ndaki Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Iğdır Belediye Başkanı Av. Murat Yikit; “97 yıl önce bu kentte, ülkede ve topraklarda birlikte mücadelenin anlam ve önemine uygun olarak bu coğrafyayı bizlere armağan edenleri saygı ve minnetle anıyorum. 97 yıl önce yaşananlar bir coğrafyanın şekillenmesiydi. Aradan geçen yüzyıl bize bir kez daha şunu gösterdi. Bu coğrafyada yaşayan bütün halklar birlikte mücadele etmediğimiz sürece, özellikle manevi değerlerimize sahip çıkmadığımız sürece önümüzde bir yüzyıl daha yeni bir inşa sürecinin başlayacağının belki farkına bile varmayacağız. Yüzyıl önceki mücadelede hiç kimse farklı kaygılarla hareket etmedi. Bu topraklarda yaşayan herkesin bu mücadelede bir tek amacı vardı. İşgal edilen, edilmek istenen yurtlarını, evlerini ve ocaklarını kurtara bilmek, yeni bir ülke yeni bir devlet inşa edebilmekti” dedi.

Belediye Başkanı Av. Murat Yikit’in konuşmasının ardından etkinlik okunan şiirlerle devam etti. Kutlama programı daha sonra, Iğdır şehitler anıtına çelenk sunumunun ardından karanfil bırakıldı.

Programa; Iğdır Valisi Enver Ünlü, 5. Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Taner Güneş, Iğdır Belediye Başkanı Av. Murat Yikit, kurum amirleri, askerler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

HABER: İHA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.