Iğdır’ın Dilucu sınır kapısı 75 milyon liraya yenileniyor

cv

2014 Yılının Mart ayında Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın katılımıyla temeli atılan ve TOBB Tarafından modernizasyonuna başlanan Dilucu Sınır Kapısı’nın yılsonunda bitirileceği belirtildi.

Dilucu Gümrük Müdürü Mehmet Sağlam İnşaat alanında yaptığı açıklamada modernizasyonuna başlanan Dilucu Sınır Kapısı’nı yılsonunda hizmete açmayı planladıklarını bildirdi. Dilucu gümrük kapısını yap-İşlet-Devret modeliyle yenilediklerini TOBB Tarafından”75 milyon liralık bir yatırımla yapıyoruz. Yeni Dilucu Gümrük Kapısı, 80 bin metrekare alan üzerinde faaliyet gösterecek. Iğdır, bu yatırımı fazlasıyla hak ediyor” dedi.

Dilucu Gümrük Müdürü Mehmet Sağlam Umut Kapısının 80 bin metrekarelik alanda faaliyet göstereceğini belirtti. “TOBB’un modernize edeceği Dilucu Sınır Kapısı’ndan 500 bin TIR ve 5 milyon yolcu geçecek. Çalışmalar Kasım ayında bitecek ve bu yılın sonunda hizmete açılacak dedi.

Iğdır’ın Aralık İlçesi Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz Gümrük alanındaki Çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.