Iğdır’ın Amazonları Bayazıt Spor’u Gol Yağmuruna Tuttu

88

Ligde 2 sıraya yükselen 76 Iğdır Spor Kadın Futbol Takımı deplasmanda karşılaştığı Bayazıt Spor’u gol yağmuruna tuttu.

Iğdır’da ilk kez kurulan ve kentin tüm branşlarda tek profesyonel bayan takımı olan 76 Iğdır Spor Kadın Futbol Takımı, TFF Kadınlar 3. Ligi’nde şampiyonluk için ter döküyor. Kısıtlı imkânlara rağmen kazandıkları başarılarla bölgenin gurur kaynağı olan kadın futbol takımının sporcuları, gösterdikleri performans sayesinde kısa sürede üçüncü ligde ikinci sıraya yükselmeyi başardı.

 14 Aralık Pazar günü Doğubayazıt şehir stadında oynanan lig maçında 76 Iğdır Spor, Bayazıt Spor’u 13-0 yendi. Iğdır’ın amazonları deplasmanda rakiplerini 13-0 yenmenin sevinciyle Iğdır’a döndüler.  Karşılaşmanın gollerini 6 Rabia, 2 Nursel, 2 Hacer, 1 Meryem, 1 Fatma kaydetti. Iğdır’ın gurur kaynağı kadın futbol yakımı ilk yarıyı ikinci sırada bitirmenin başarısıyla şampiyonluk umutlarını yeşertiyor.

Takımın golcülerinden Rabia, bir kadın için futbol oynamanın değil sadece futbola başlamanın zor olduğunu söyledi. Rabia, takımlarının başarılı olmasının kentteki diğer kızlar için ilham kaynağı haline geldiğine dikkati çekerek; “bizim takım olarak gösterdiğimiz başarı, kentteki kız arkadaşlarımıza örnek oldu. Sayımız her geçen gün artıyor. Bizi izleyerek takıma katılmak isteyen çok sayıda arkadaşım var ama isteğin yanı sıra yetenek de lazım. Artık profesyonel bir takımız” diye konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.