Iğdır’ın Açan Çiçekleri Projesi Kapsamında Sertifika Töreni Düzenlendi

İlimiz Valisi Sn. Enver Ünlü’nün katılımı ile Valiliğin himayelerinde, Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Iğdır’ın Açan Çiçekleri” isimli projesinde yer alan süs bitkileri yetiştiricilerine yönelik sertifika töreni düzenlendi.
Törene Valimiz ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi’nin yanı sıra Vali Yardımcıları, Karakoyunlu Kaymakamı, programa ev sahipliği yapan İl Tarım ve Orman Müdürü, Iğdır Ticaret Borsası Başkanı, Ak Parti İl Başkanı, Meclis Başkanı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Kurum Müdürleri ve kursiyerler katıldı.
Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunduğu sertifika töreninde, proje tanıtım sunumunun ardından İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu programın açılış konuşmasını gerçekleştirerek proje hakkında bilgiler sundu.
Daha sonra katılımcılara hitaben konuşma yapan Valimiz; “ 2017 yılında Kalkınma Bakanlığımız tarafından uygun görülen ve Valiliğimiz koordinesinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen Iğdır’ın Açan Çiçekleri isimli Sodes projesinin yaklaşık bütçesi 280 bin olup, 45 kadın çiftçimize teorik ve uygulamalı eğitimler verilmiştir.
Proje kapsamında tüm kursiyerlerimiz İzmir bölgesine götürülmüş ve orada bulunan çiçek üretim seralarında yerinde inceleme yapılmıştır. Serada üretilen yaklaşık 10 bin süs bitkisi fidesi ilimizde bulunan kurum ve kuruluşlara dağıtılmış ve bahçelerde can bulmuştur. Bizler kadın ile erkeğin sosyal hayatta birlikte yer almasından yanayız. Bu sebeple, kadınlarımızın bu sosyal projelerde yer alarak aile bütçesine sağlayacağı katkı ile geleceğe daha güvenle bakmalarına yardımcı olacaktır. Bu nedenle projelerde kadınlarımızın öncelikli olarak yer alması ayrı bir önem taşımaktadır. Devletimiz de bu konuda gereken desteği vererek üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaktadır. Bu projenin şehrimize ve siz değerli kursiyerlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Yapılan konuşmanın ardından kursiyerlerimize sertifikalarını veren Vali ile değerli eşleri Sema Ünlü Hanımefendi, süs bitkileri yetiştiricilerimizi tek tek tebrik ederek başarılar diledi.
Sertifika töreni yemek ikramından sonra son buldu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.