Iğdır’dan Nahcivan’a İkinci Kez Canlı Hayvan İhracatı Yapıldı

Iğdır’ın ve Ülke ekonomisine katkı sağlayacak olan hayvan ihracatı 2. Kez Nahcivan Özerk Cumhuriyetine yapıldı. Iğdır’da canlı hayvan ihracatının yaygınlaşması hayvancılığın istenilen seviyelere gelmesi bakımından olmazsa olmazlarından birisidir.
Iğdır’ın tarımsal ve hayvansal ekonomisi için çok önemli olan sınır ticaretinin ilk adımlarını oluşturan küçükbaş hayvan ihracatı ilkinde olduğu gibi ikincisi de Nahcivan Özerk Cumhuriyetine yapıldı.
Gümrükleme alanında sevkiyat işlemlerinde bulunan ve sevkiyatın aşamalarını takip eden İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu; “Sınır ticareti yaparak hayvancılığımızı geliştirelim Ülkemize döviz girdisi sağlayarak ekonomimizi güçlendirelim. Bu sınır ticaretini yapan firmamıza başarılar diliyorum. Yapılan sınır ticaretlerinin örnek teşkil etmesi ve yaygınlaşması için çaba sarf etmeliyiz. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak ta çaba sarf etmekteyiz. Ekonomimizin temelini oluşturan tarım ve hayvancılığın yaygınlaşması ürettiklerimizi hak eden değerden satabilmemize bağlıdır” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.