Iğdır’dan İlk Bayan Aday Adayı

0p

Iğdır’dan ilk kadın milletvekili aday adayı Kuran kursu hocası Sultan Erik oldu.

 Sultan Erik, 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimleri için AK Parti’ye başvuru yaptı.

Sultan Erik; “Iğdır’ımıza bu sefer diğerlerinden farklı olarak bir kadın eli, bir anne eli değmelidir” dedi.

Sultan Erik, AK Parti’den milletvekili adaylığı için müracaatını yaptı. İlk kadın aday adayı olan Sultan Erik, parti binasına gelerek başvuru dosyasını İl Başkanı Ahmet Tutulmaz’a teslim etti.

Sultan Erik şunları söyledi:

 “Ak Parti’yi Iğdır’da kazandırmak ve kadınların sesi olmak için aday oldum. Ülkemizin ve şehrimizin geleceği adına, hepimizin üzerine düşen tarihi sorumluluk var. Bu sorumlulukları yerine getirmek için hepimiz gönül birliği içinde hareket etmek zorundayız. Siyasetteki en büyük kazanç milletimizin bizleri hayırla anmasıdır. Bizleri yetiştiren ve geliştiren bu aziz milletimize borcumuz var. Çalışmak, çok çalışmak için gerekli enerjiyi ve şevki bize verecek olan doğup büyüdüğüm Iğdır’ımıza ve hemşerilerimize olan muhabbetimizdir. Mevkiler makamlar geçicidir. Mevkide makamda ancak aziz milletimize ve siz değerli Iğdırlılara hizmet içindir. Iğdır’ımıza en iyi hizmeti vereceğime inanıyorum” dedi.

İl Başkanı Ahmet Tutulmaz ise Sultan Erik’e hayırlı olsun dileklerini iletti.

İmam Hatip Lisesi mezunu olan ve Kuran kursu öğretmenliği yapan Sultan Erik, evli 2 çocuk annesidir.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 denemek lazım Şubat 21, 2015 Cevapla
0 0

haberleri kopyala yapıştır mantığı ile yaparsanız olacağı budur ığdırın şuan bayan milletvekili var bu hanımefendi ikincilikte

     admin Mart 3, 2015 Cevapla
    0 0

    Haberde “İlk kadın milletvekili aday adayı” diyor. “İlk kadın milletvekili” demiyor. Haberde; “Iğdır’ın kadın milletvekili yok” diye bir ibare ya da “Iğdır’da ilk defa bir kadın milletvekilliğine aday oldu” diye bir ibare yok. Haberde vurgulanmak istenen; “bu seçim sürecinde ilk defa bir kadının aday adayı olduğu” dur. Okumadan geçersen olacağı budur.