Iğdır’daki Silahlı Kavgayla İlgili Dava‏

FR

Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinde 4 kişinin öldüğü 2 kişinin de yaralandığı silahlı kavgayla ilgili Eskişehir’de görülen davada, 5’i tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Güvenlik gerekçesiyle Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşmasında tutuklu sanıklar Musa Öget, Cevzet Öget, Salih Öget, Reis Öget ve Enver Öget ile taraf avukatları hazır bulundu.

Tutuklu sanık Enver Öget, olayı babasıyla gerçekleştirdiğini, diğer kardeşlerinin olayla ilgisinin olmadığını iddia ederek, önceki duruşmadaki beyanlarını tekrar etti.

Tutuklu sanıklar Cevzet, Salih, Reis ve Musa Öget ise olay günü farklı yerlerde olduklarını, suçsuz yere cezaevinde bulunduklarını öne sürerek tahliyelerini talep etti.

Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 25 Eylül’e erteledi.

Olay Karakoyunlu ilçesine bağlı Kerimbeyli köyünde 4 Haziran 2013’te aralarında husumet bulunan 2 akraba aile arasında çıkan silahlı kavgada, Nurettin Öget, Sadık Öget, Battal Öget ve Fesih Öget hayatını kaybetmiş, Serkan Öget ile Abdulmenav Öget de yaralanmıştı.

Olayla ilgili çeşitli tarihlerde gözaltına alınan Enver, Reis, Salih, Cevdet ve Musa Öget de tutuklanmıştı. Olaya karıştığı öne sürülen Süleyman Öget ise aranıyor.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.