Iğdır’da Yetiştirilen Tarımsal Ürünler Avrupa Sofralarında

Iğdır Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren “Sadak Mezzito” konserve fabrikası ürünleri çeşitliliğini artırarak Avrupa vitrinlerinde ve sofralarında yerini genişleterek ilerliyor.
Ürünlerin işlendiği fabrikayı ve ürün ekim alanlarını İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, girişimci Nevruz Sadak ile birlikte gezdiler.
Başta Biber çeşitleri, Meksika Biberi – jalapeno patlıcan ve domates olmak üzere birçok ürünü kendi tarlalarında yetiştirerek fabrikalarında işleyen Sadak Mezzito fabrikası sahibi Nevruz Sadak, “İlimizin Mikrokilima iklimi sayesinde kendine has lezzetini Avrupa’ya taşımak ve oralara tanıtmak için çaba sarf ediyoruz. Bu çabamız neticesinde görüyoruz ki çalışmalarımızda yalnız değiliz bizleri dikkate alınarak bizlerin yalnız bırakmayanlar var bu bizi mutlu ve motive ediyor.
Tarım ve hayvancılığın her dalında (tarladan sofraya) yer almaya gayret ediyoruz. Bu sebepten ötürü Aynı zamanda hayvan yetiştiriciliği de yapmaktayız” dedi.
Böyle çalışmaların örnek teşkil ettiğine vurgu yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu da, “Firmamızın çalışmaları Iğdır’ımıza çok katkı sağlayacak. Iğdırlı çiftçimiz Avrupa’da uzun yıllar yaşamış olmasına rağmen memleketini unutmamış. Gelip burada üretimini kendisi yapıyor. Bizim burada ürettiğimiz ve kendi ürettiği doğal ürünleri fabrikasında işliyor ve aynı anda Avrupa’yaAlmanya, İsviçre, Avusturya ve Hollanda’yagönderiyor. Bizim burada ürettiğimiz ürünü Iğdır’ın ürünü diye Avrupalı kendi sofrasında tüketebiliyor. Bu örnek girişimcimizi tebrik ediyorum. İşlerinde kolaylık ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.