Iğdır’da Yaz Kur’an Kursları Turnuvası Sona Erdi

hg

Iğdır İl Müftülüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ nün birlikte organize ettikleri yaz Kur’an Kursları 4. Geleneksel futbol turnuvası karşılaşmaları yapılan bir törenle sona erdi. Bu yıl 4.sü düzenlenen turnuvaya yaklaşık 2000 öğrenci, izleyici ve sporcu katıldı.

Törene İl Müftüsü Cüneyt KULAZ’ ı temsilen yardımcısı Alaaddin YANARDAĞ bir konuşma yaptı. Konuşmasında; Yaz kurslarında bu yıl yaklaşık 6 bin öğrencinin 3 dönem halinde ders aldığını söyleyen Yanardağ, açılan 169 Yaz Kur’an kursunda 232 öğreticinin görev aldığını belirterek onlara da teşekkür etti.

Bu sezon öğrenciler; futbol, karate, tekvando, buz pateni ve boks dallarında ki spor etkinliklere katıldılar.

Yapılan törende 1. 2. ve 3. takımlara kupalarını ve madalyalarını Iğdır Belediyesi Eş Başkanı Av. Şaziye ÖNDER, İl Müftü Vekili Alaaddin YANARDAĞ ve Iğdır Üniversitesi Sağlık Spor Daire Başkanı Yadullah KESER ile birlikte verdiler.

Resmi kurum temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda izleyicinin katıldığı tören, katılımcı sporculara çeşitli hediyelerin verilmesi ile sona erdi.

Ayrıca turnuvada özveri ile çalışan tertip komitesindeki görevlilere, Resmi kurum temsilcileri tarafından birer plaketle ödüllendirildiler.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.