Iğdır’da Türk Bayrağına Saygı Mitingi‏!

1

Şehit ve Gazi Aileleri ve 1974 Kıbrıs Gazileri Derneği tarafından Iğdır’da bayrağa saygı mitingi yapıldı.

Atatürk Caddesi Zübeyde Hanım bulvarında Gerçekleşen mitingde konuşan Iğdır Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Kamber Güzelkaya, “Bu toplantı hepimizin toplantısıdır. Bu birliktelik vatan ve bayrak sevdalısı Türk Milletinin toplantısıdır” dedi.

Diyarbakır’da yaşanılanın asla kabul edilemez olduğunu vurgulayan Güzelkaya, Anadolu topraklarında yaşayan Türk milletinin etnik kökeni ne olursa olsun herkesi birleştiren Türk Bayrağı’na yapılan bu hareketin sorumlularının cezalandırılmasını istedi.

Güzelkaya, “Hepimizin altında şerefle yaşadığımız, kahramanlıklarımızın ve ülkülerimizin hedefi olan bu büyük değerimize yapılan bu hain saldırıyı hepimizin kınamakla kalmıyor, lanetliyoruz” Üzerinde yaşadığımız anadolu toprakları çeşitli bu güne kadar çeşitli milletleri bağrına basmış. Etnik ayrım yapmadan hep iç içe yaşamıştır. Bu insanlar Vatan için can vermiştir. Çanakkale savaşında bu topraklar üzerinde herkes savaşmış can vermiştir. Topraklarımız üzerinde gözü olan çıkar amaçlı olan dış güçler ve onlara yardımcı olan vatan millet sevgisinden yoksun ve vatan hayinleri her zaman olmuştur. ve olacaktırlardırda bunlar iyi bilmelidirler ki türk milleti canından aziz bildiği bu vatan toprakları için kanının son damlasına kadar savaşacaktır.  Bayrağımıza yapılan çirkin saldırıyı kınıyor. Bunu yapanlara ve müsaade edenlere iyi bir ders verilir bundan sonrada bayrağımıza kimse el uzatamaz.”dedi.

Türk Milletinin bağımsızlığının simgesi olan bayrağının yere düşmeyeceğini, Türk Bayrağının her yerde kullanılamayacağını vurgulayan 1974  Kıbrıs Gazileri Derneği Başkanı,İsmet Tağal, “Bizim bayrağımızın yasaları vardır. Biz ulusça Türk Devletlerinin tarih boyunca şerefle taşıdığı tüm bayraklara saygı duymaktayız. Bugün bayrağımıza yapılan bu çirkin hareketin kendi ülkemiz içerisinde olması bize daha da büyük bir üzüntü veriyor ama şu kesinlikle bilinmelidir ki; Bu bayrak hiçbir zaman göklerden inmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Tağal, Diyarbakır’da yaşanan kanunsuz eylemlere, kanunlar çerçevesinde yapılan müdahale sonrası yaşanan, terör örgütü ve yandaşlarına siyasal hesaplarla verilen tavizlerin sonucu oluşan ortamın göstergesi olan bayrak indirme olayını kınadıklarının altını çizdi.

Bayrağın hukuksal, psikolojik ve manevi olarak temsil ettiği değerleri bilen ve bayrağına ölüm pahasına sahip çıkan Anadolu insanının bu olayı açıklayabilecek hiçbir gerekçesinin olmayacağını bildiklerini kaydeden Tağal, “Bir ulusun bayrağı, varlığının ve bağımsızlığının sembolüdür. Bayrak olmadan ulusal bağımsızlıktan söz etmek mümkün değildir. Bayrağa saygı duymak ve saygı duyulmasını sağlamak görevimizdir. Bu görevimizi yerine getirmek için ölüm bile bahane değildir. Bayrak bizim için; mavi göklerin beyaz ve kızıl süsüdür. Bayrak bizim için; kız kardeşimizin gelinliği, şehidimin son örtüsüdür. Ülkemizin ve milletimizin ortak değeri olan bayrağımızı itibarsızlaştırmak hiç kimsenin haddi ve hakkı değildir. ” diye konuştu.

Miting de, Bayrağa uzanan eller kırılsın sloganları atıldı. Emniyet müdürü Yüksel Babal’da mitingi izleyerek mitingin rahat bir şekilde yapılması için geniş güvenlik tedbirleri aldı. Miting olaysız bir şekilde daha sonra miting olaysız bir şekilde sona erdi.

2

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.