Iğdır’da “Turizm Haftası” Etkinlikleri Kapsamında Yöresel Yemek Yarışması Düzenlendi

h

Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından  “Yöresel Yemek Yarışması”na protokolün yanı sıra çok sayıda yarışmacı, Besti Aydeniz Anadolu Meslek Lisesinden görevli Öğrenciler, Okul Müdürü Arif Işık, Kütüphane Müdürü Emir Şıktaş ve vatandaş katıldı.

Iğdır Kültür ve Turizm il müdürü Osman Engindeniz, 78 Bayanın katıldığı yemek yarışması çok güzel geçti. Bir birinden güzel yemekler ve çorbalar sergilendi.  Iğdır’ın kültürel zenginliğinin yanı sıra yöresel yemeklerinin de meşhur olduğunu, yöresel yemeklerin gelecek kuşaklara aktarılması ve yaygınlaştırılmasında kadınlara büyük görev düştüğünü belirtti.

Engindeniz, Yöresel yemeklerimiz İran ve Azerbaycan yemek kültüründen etkilenerek daha da zenginleşmiştir.”dedi.

Konuşmaların ardından jüriler tarafından Yöresel Yemek Yarışmasında dereceye girenler belirlendi.Yarışmada, Taş Köfte kategorisinde 1. Mubayye Tuna, 2. Elif Varol, Terpin Çetiner, 3. Meryem Timur olurken, Bozbaş’ta 1. Gökçen Bağrı, 2. Petek Varol, 3. Damla Güneş, 3. Nurdes Aktarım, seçildi. Çorbalarda ise 1. Elmas Varol, Songül Demirci, Ayşe Tatlı seçildi.

Yarışmada dereceye girenlere Ödülleri İl Kültür ve Turizm il müdürü Osman Engindeniz tarafından çeşitli hediyeler verilecek.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.