Iğdır’da Tayfun Talipoğlu ile DenizBank Tarım Sohbetleri…

ww

Üretici Kart’ın 10. yılı vesilesiyle “Tayfun Talipoğlu ile DenizBank Tarım Sohbetleri” adıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Iğdır’da basın toplantısı gerçekleşti.

DenizBank Tarım Bankacılığı Bölge Satış Müdürü Murat Koray Çelikçevik ve ünlü belgesel yapımcısı Tayfun Talipoğlu, Deniz Bank Iğdır Şube Müdürü Hüseyin Savaş Öcal, Melekli Beldesi Belediye Başkanı Ali Varol,  basın mensupları,  bölgedeki tarım sektörünün kanaat liderleri ile bir araya geldi. Toplantıda Üretici Kart’ın yanı sıra DenizBank’ın tarım alanında yaptığı hizmetler anlatıldı.

Tarım sektörünün gelişmesi yönünde yoğun faaliyetleri ve sektöre sunduğu yenilikçi ürünler ile özel bankalar arasında birinci sıraya yerleşen DenizBank; tarım sektörünün ihtiyaçlarına özel olarak tasarladığı ve Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirdiği Üretici Kart’ın 10. yıl etkinlikleri kapsamında Türkiye’yi dolaşıyor. “Tayfun Talipoğlu ile DenizBank Tarım Sohbetleri” adıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında 7 Haziran 2014, Cumartesi günü Iğdır’da  basın toplantısı gerçekleştirildi.

DenizBank Tarım Bankacılığı Bölge Satış Müdürü Murat Koray Çelikçevik ve ünlü belgesel yapımcısı Tayfun Talipoğlu, basın mensupları, ve bölgedeki tarım sektörünün kanaat liderleri ile bir araya geldi. DenizBank’ın ev sahipliğindeki öğle yemeğinde Üretici Kart’ın yanı sıra DenizBank’ın tarım sektörüne verdiği destekler de ayrıntılarıyla ele alındı.

50’den fazla yer gezilecek

DenizBank, “Tayfun Talipoğlu – DenizBank Tarım Sohbetleri” çerçevesinde Tayfun Talipoğlu ile yaklaşık 15,000 km yol kat edip tüm Türkiye’yi kapsayan 50’den fazla noktada etkinlik düzenleyerek 1 milyon çiftçiye ulaşacak. Petrol Ofisi tarafından da destek verilen organizasyon süresince Tayfun Talipoğlu köy, akaryakıt, gübre, yem, tohum gibi tarımsal girdi satışı yapan bayi, birlik ve kooperatif ziyaretleri ile çiftçi sohbetleri yapacak.

Üretici Kart’la 450 bini aşkın üreticiye 12 bin üye iş yerinde özel avantajlar                   Toplantıda konuşma yapan DenizBank Tarım Bankacılığı Bölge Satış Müdürü Murat Koray Çelikçevik, üreticiler ve tarımsal işletmelerin finansal hizmet müşterisi konumuna ilk olarak DenizBank tarafından taşındığına dikkat çekti. Çelikçevik, şöyle konuştu: “Tarım kredilerimizdeki en temel farklılığımız, üreticilerimize ihtiyaç duydukları finansmanı sağlarken tarımsal faaliyetlerine ve gelir elde etme periyodlarına göre ödeme takvimini belirleyebilmemizdir. Bankamız, özel bankalar arasında tarım sektörüne en fazla kredi kullandıran banka konumunda olup müşteri sayımız 750 bini, Türkiye genelinde sektöre kullandırdığımız kredilerin büyüklüğü ise 3,5 milyar TL’yi aşmıştır. Özel bankalar arasındaki pazar payımız %25 ve bu performansla özel bankalar arasında açık ara pazar lideriyiz. 10 yılı aşkın süredir devam eden tarım yolculuğumuzda edindiğimiz tecrübe ile bölgelere özel değerlendirme yapabiliyoruz. Tarım sektörünün ihtiyaçlarına özel olarak tasarladığımız ve Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirdiğimiz ‘Üretici Kart’ ile 450 bini aşkın üreticiye 12 bin üye iş yerinde tarımsal girdi alımlarında avantajlar sağlıyoruz. Üretici Kart’ın 10. yılını da çiftçilerimizle kutluyoruz. Üretici Kart, kendi segmentindeki ilk kart olarak ve rakiplerinden üstün özellikleriyle farklılaşan yapısıyla tarımsal üreticilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edecek.”

Başkent 2 Bölgesi’nde 18 adet şube ve ziraat mühendislerinden oluşan 40 kişilik uzman ekipleri ile tüm üreticilere amatör ruhla profesyonel hizmet verdiklerini kaydeden Çelikçevik, “Bölgemizde tarımsal örgüt ve birliklerin büyük katkısı ile yaklaşık 40 bin üreticimize ulaştık. Sadece tarımsal kredi ihtiyacına değil, tüm bankacılık ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.   Çiftçilerimizin mevduatına en rekabetçi fiyatlamayı yaparken, TMO, Yağlı Tohumlar, süt ürün bedeli ve hatta desteklemelerini de en hızlı şekilde ulaştırmaktayız. Her üreticiyi Bankamızın tarımsal ürün ve hizmetleriyle buluşturmak hedefi ile yola çıktık, yolumuzda bizlere eşlik eden tüm katılımcılara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.

Sektöre Özel Üretici Kart

Türkiye’de bir ilk olan Üreti Kart ile üreticiler; kapalı devre çalışan ve sadece yapmış olduğu tarımsal faaliyetler için gerekli olan gübre, tarım ilacı, yem, akaryakıt, tohum, fide gibi tarımsal girdi alımlarını DenizBank’ın anlaşmalı üye işyerlerinden, 5 aya varan vadeye kadar olan kısmını faizsiz olarak kullanabiliyorlar.

DenizBank’ın benzeri kampanyaları yem, tarım ilacı, tohum, fide satışı yapan bayilerde de uygulanıyor. Üreticiler DenizBank şubelerinden, anlaşmalı üye işyerlerindeki POS makinalarından, ATM’lerden, DenizBank web sayfasından ya da sadece bir SMS atarak cep telefonlarından Üretici Kart başvurusunda bulunabiliyorlar.

Özel Çekiliş ve Kampanyalar

DenizBank’ın Petrol Ofisi ile 2006’dan beri sürdürdüğü kampanya çerçevesinde üreticiler, anlaşmalı Petrol Ofisi bayilerinden Üretici Kartları ile 5 ay vadeli ve faizsiz akaryakıt alabiliyorlar. Geçtiğimiz dönem Üretici Kart’ı kullanan müşteriler arasında yapılan MPİ çekilişi sonucunda 15 DenizBank müşterisine traktör hediye edildi. DenizBank, Üretici Kart’ın 10. yılı kapsamında bu sene de üreticilere 10 adet Tümosan marka traktör hediye ediyor. Kampanya sonucunda Üretici Kart’ını kullanan üreticiler arasında yapılacak MPİ çekilişi ile, kazanan talihliler Tümosan marka traktöre sahip olacaklar. Yine sektörde bir ilk olan DenizBank uygulaması ile üreticilere Bağ-Kur prim ödemelerini hasatta ödeme imkânı sunuluyor. Aylık düzenli geliri olmayan üreticiler bu uygulama sayesinde Bağ-Kur primlerini Üretici Kartları aracılığı ile otomatik olarak ödeme imkânına sahip oluyor, Kurum’un sağladığı tüm haklardan kesintisiz olarak zamanında yararlanmaya devam ediyorlar. DenizBank’ın Turkcell’le yaptığı kampanyası ile de üreticiler tüm yıl konuşuyor, limit dâhilindeki Turkcell Faturalarını Üretici Kart ile hasatta faizsiz ödeyebiliyorlar.

Türkiye’de bir ilk olan “Üretici Kart” hakkında…

– Üreticiler Üretici Kartlarını; mazot, gübre, yem, tarım ilacı, tohum, tarım makinaları ve diğer tarımsal ihtiyaçları için anlaşmalı üye işyerlerinden alışveriş yaparak veya ATM’lerden nakit çekerek kullanabilirler.

– Geri ödemeler DenizBank’ın tüm tarım kredilerinde olduğu gibi ürünün hasat tarihinde yapılabilir.

– Nakit taşıma riskini ortadan kaldırır.

– Erken ödeme imkânı sunar.

– Anlaşmalı işyerlerinde kampanya dâhilinde faizsiz tarımsal girdi alışverişi sağlar.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.