Iğdır’da Sulu Boya Resim Sergisi Açıldı

bb

Iğdır Halk Eğitim Merkezi ve Kurtuluş İlk Okulu işbirliğiyle gerçekleştirilen “Okullar Hayat Olsun Projesi”kapsamında sulu boya ve karakalem resim sergisi açıldı.

Kurtuluş İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen açılışa, Milli Eğitim Müdürü Tahir Kaman, Okul Müdürü Ahmet Gelal, Şube Müdürleri Abdulselam Talluk, Süleyman Akkuş, Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mustafa Alagöz ve davetliler ile kursiyerler katıldı.

Serginin açılışını yapan Milli Eğitim Müdürü Tahir Kaman; “Okullar Hayat Olsun Projesi” bütün okullarımızda devam ediyor. Kiminde okuma yazma kursları, kiminde ise farklı şekilde, topluma, bölgeye, mahalleye yararlı kurslar açıyoruz. Bu kurs da onlardan biri ve 15 kursiyer çok güzel resim yapmışlar. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

“Okullar Hayat Olsun” projesiyle 15 kursiyer 3 yıllık çalışmalarını sanatseverlerle buluşturarak beğeni topladı. Sergi açılışında Okul Müdürü Ahmet Gelal; “okul saatleri dışında okulu canlı tutabilmek ve yetişkinlerin bir şekilde okula taşımak için gerçekleştirdiğimiz “Okullar Hayat Olsun” projesi bugün meyvelerini verdi. Kursiyerlerimizin aylık çalışmalarını sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben bu projede bize destek veren ve sergi açılımızda katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sergide; Ayvaz Nart ve Mehmet Kırang tarafından verilen kurs sonucunda 30 resim sergilendi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.