Iğdır’da Sosyal Güvenlik Kurumu Haftası, Çeşitli Etkinliklerle Kutlanmaya Başlandı

yy

 

uu

12-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Sosyal Güvenlik haftası dolayısıyla Atatürk Caddesi Zübeyde Hanım bulvarında düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunulmasının ardından Atatürk büstüne çelenk bırakılmasıyla başlandı.

SGK İl Müdürlüğünün Atatürk Anıtının önüne çelenk bırakmasıyla devam eden tören İl Müdürü Birsen Dursun İl Müdür Yardımcısı Ayhan Sakarya ve personelleri ile birlikte Belediye Başkanı Murat Yikit’i ziyaret ile devam etti.

SGK İl Müdürü Birsen Dursun; “Sosyal Güvenlik haftasında kurum ve kuruluşlara çeşitli ziyaretlerde bulunuyoruz. Kurum olarak belediye ile sürekli iş birliği içerisinde çalışmalarda bulunuyoruz. Bu hafta ile amaç kurumun tanıtılmasını sağlarken aynı zamanda toplumumuzda sosyal güvenlik bilincinin yaygınlaşmasını amaçlıyoruz” Diye konuştu.

Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit ise anlamlı ziyaretten dolayı teşekkür ederek SGK haftasını kutladı.

Daha sonra şehit Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğini ziyaret eden Sgk heyeti Burada gazilerle bir süre sohbet ettiler. 12.-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen etkinlikler kapsamında İl Müdürümüz Birsen Dursun, Müdür yardımcısı Ayhan Sakarya ve beraberindeki heyet Iğdır Vali yardımcısı Şenol Kaya ’ı makamında ziyaret etti.

Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle vatandaşlara sosyal güvenlik bilincini aktarmaya çalışacaklarını belirten Dursun etkinlikler hakkında bilgi verdi. Vali Yardımcısı Kaya ise konuşmasında içinde; “bulunduğumuz haftanın özellikle sosyal güvenlik bilincinin pekişmesine katkı sağlayacağına ve ayrıca kayıtlı istihdamın artması ve teşvik edilmesine ilişkin sürenin daha bir hız kazanmasına vesile olacağını düşünüyorum. Tüm kurum çalışanlarının Sosyal Güvenlik Haftası kutlu olsun” dedi.

Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müdürü Birsen Dursun ve kutlama komitesi, 12 Mayıs 2014 tarihinde Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Ümit Arslan ve Adalet Komisyon Başkanı İlker Akkaş’’ı makamlarında ziyaret etti.

SGK İl Müdürü Dursun; “SGK haftası nedeniyle vatandaşlarımızı hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek toplumda Sosyal Güvenlik Bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla bilgilendirici ve tanıtıcı faaliyetler de bulunacağız” dedi. 

rr

dd

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.