Iğdır’da Şoförler Arası Bilgi Yarışması Düzenlendi

ll

Iğdır Şoförler Odası Başkanlığı, ‘Trafik Haftası’ kapsamında kentteki araç sürücüleri arasından bilgi yarışması düzenledi.

Iğdır Şoförler Odası, İl Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Şube Amirliği’nin desteği ile düzenlenen bilgi yarışmasında, Iğdır Şoförler Odası Başkanı Selahattin Artantaş, Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Metin Yıldız ve Jandarma görevlileri jüri olarak görev aldı.

Program hakkında bilgi veren Iğdır Şoförler Odası Başkanı Selahattin Artantaş, Trafik Şube Müdürlüğü’nün desteği ile, ildeki trafik kazalarını azaltmak amacı ile böylesi bir ekinlik düzenlediklerini belirtti.

Trafik Şube Müdürü Metin Yıldız ise, her yıl ülkemizde trafik kazalarından 4 bin insanın hayatını kaybettiğini, binlercesinin de sakat kaldığını ve milyonlarca TL değerinde maddi hasar oluştuğunu belirtti.

Yıldız; “sizler bu ilde kiminiz taşımacılık yapıyorsunuz, kiminiz ise can taşıyorsunuz. Bu tür etkinliklerle amacımız; ildeki kazaları azaltmaktır. Iğdır’da her 3 trafik kazasından 2’si motosiklet kazalarından oluşmaktadır. Bunun sebebi ise motosiklet sürücülerinin çoğunun ehliyetsiz, kurallara uymaması ve kasksız trafiğe çıkmasından kaynaklanıyor.

2014 yılı, radarla hız denetim yılı olacaktır. Araçlardan özellikle kornet türü araçların 70’in üzerinde gitmesi sonucu radara yakalanarak büyük cezalar yiyebilirsiniz. Elimizden geldiği kadar aşırı hızdan uzak duralım. Birçok bölgede her an her yerinde radar uygulaması olacaktır. Sizlerden tek ricam lütfen kentte belirlen hız limitlerine uymanızdır. Bu sayede kentte istenmeyen kazaların azalmış olası can ve mal kaybının önüne geçilmiş olunacaktır” dedi.

Otobüs, kamyon, taksi ve minibüsçülerin katıldığı ve her guruptan 4 kişinin yarıştığı yarışmada 15 sorunun tamamında doğru bilen minibüsçüler birinci olarak çeyrek altınla ödüllendirilecek.

Selahattin Artantaş yaptığı açıklamada; “kamyon, taksi ve minibüs sürücülerinden oluşan gruplar halinde yapılan yarışmada derece girenler, 5 Mayıs’ta Iğdır Kültür Sarayı’nda ‘Trafik Haftası’ kapsamında düzenlenecek programda yılın şoförleri seçilecektir. Bilgi yarışmasında birinci olanlara ödülleri verilecektir” dedi. Artantaş, hafta kapsamında Atatürk Caddesi Zübeyde Hanım Bulvarı’nda trafik haftasıyla ilgili stantların da açılacağını belirtti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.