Iğdır’da Slajlık Mısır Hasadı Başladı

Doğu Anadolu bölgesinin Çukurova’sı Iğdır’da kışın hayvan yemi olarak kullanılan silajlık mısırın hasadına başlandı.
Akyumak köyünde 23 dekar arazide silajlık mısır ekimi yapan Mahmut Aslan yaptığı açıklamada, “23 dekar alana slajlık mısır ekimi yaptım Tarım müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.
Köy muhtarı Ercüment Eroğlu da açıklamasında, ”Bir çiftçimizin slajlık mısır hasadını yapıyoruz. Bakımla ilgilidir iyi bakarsan güzel ürün alırsın. Bu çiftçimizin mısırları biraz seyrek olmuştur. Daha fazla ürün alanda var” şeklinde konuştu.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Özkan Yolcu ise yaptığı açıklamada, ”Akyumak köyünde slajlık mısır hasadı yapılıyor. İlimizde yaklaşık 52 bin dekar alanda silajlık mısır ekimi yapıldı. Yaklaşık 260 bin ton slajlık mısır elde etmeyi bekliyoruz. Iğdır ovası bütün ürünlerde olduğu gibi sljalık mısırdada verimli topraklara sahip. Bu işi yapan çiftçimiz fazla ürün alıyor. Iğdır hayvancılık bölgesi Özellikle kültür ırkı büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta söz sahibi. Hayvancılık için sljalık mısırın hayvan yemi olarak kullanılması hayvanların beslenmesinde ayrı bir önemi var. Buradaki mısır üretimi hayvancılığın gelişmesinde büyük önem arzediyor” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.