Iğdır’da Sıfır Atıkla Değişim Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ”Sıfır Atık” projesi kapsamında Iğdır’da yürütülen ”Iğdır’ın Sıfır Atıklı Günler Hareketi” devam ediyor.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı olarak kurulan ”Sıfır Atık Iğdır Ekibi”, atıkların geri dönüşüme kazandırılması sağlamak amacıyla mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor. Vali Enver Ünlü ise yapılan çalışmaları yerinde denetleyerek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın değerli eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde başlatılan Sıfır Atık projesi ile ülkemiz genelinde mümkün olduğunca daha az atık oluşturarak doğal kaynakların israfının önlenmesi, oluşan atıkların geri dönüştürülerek yeniden kullanılabilirliğini kapsayan, atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedef belirlendi. Biz de bu projeyi ilimizde hemen hayata geçirdik ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şuan iyi bir noktaya geldik, hem atıkları geri dönüşüme kazandırıyor ve hem daha temiz bir çevre oluşturuyoruz” dedi.
Vali Ünlü, daha sonra Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muhammed Bektaş’tan çalışmaları hakkında bilgiler alıp, Sıfır Atık Iğdır ekibine ise kolaylıklar diledi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.