Iğdır’da Selahattin Demirtaş’a Destek Mitingi Düzenlendi

hh

Iğdır’da, Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a destek için düzenlenen mitinge Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, HDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, DBP PM üyeleri, Ayşegül Çoban, Sevda Subaşı, Peru Duman, Mehmet Ayhan, DBP Iğdır İl Eş Başkanı Fethi Kartal, Belediye Eş Başkanı Murat Yikit, Tuzluca Belediye Eş Başkanı Mehmet Gültekin, İl Genel Meclis Eş Başkanları A. Kadir Özsular, Dilek Yanardağ, DBP il, ilçe ve belde yöneticilerinin yanı sıra birçok vatandaş katıldı.

“Demirtaş Tüm Halkların Geleceğinin Kendisidir”

Mitingde ilk konuşan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Demirtaş’ın tüm halkların geleceği olduğunu dile getirerek; “bizim arkamızda heronlar, tanklar, kimyasal silahlar yoktu. Bizim arkamızda sadece halkımız ve haklılığımız vardı. Bizler mücadele tarihimizde biriktirdiğimiz haklılığımızı, umudumuzu, direnişimizi ve emeğimizi işte bugün bu ismin arkasında bir güce dönüştürüyoruz. Sayın Demirtaş sadece bir isim değildir. Kendisi Türkiye, Kürdistan ve Mezopotamya halklarının geleceğinin ta kendisidir” dedi.

“Başbakan Erdoğan’ın Çözüm Sürecinin Güçlenmesi İçin Demirtaş’a Oy Vermesi Gerekir”

Mitingde konuşan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek; “Başbakan Erdoğan çözüm sürecine katkı sağlamak istiyorsa Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş’a oy vermesi gerekir. Bakınız Recep Tayyip Erdoğan çözüm sürecinin güçlenmesini istiyorsa biz de buradan kendisine sesleniyoruz. Git Sayın Selahattin Demirtaş’a oy ver. Senin de sürece katkın olsun” diye konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.