Iğdır’da Şap Aşılama Kampanyası Başlıyor

Hayvan hastalıklarıyla mücadele kapsamında 2018 yılı şap aşılama kampanyası 15 Şubat’ta başladı. Kampanya 30 Nisan tarihinde sona erecek.
Program dahilinde sığırlarda 2 aylık iken birinci uygulama, 3 ayılı iken ikinci uygulama yaptırılması gerekiyor. Bu uygulamaların ardından hayvanlara 4-6 ay aralıklarla yaşamları boyunca aşılanması gerekiyor. Veteriner Sağlık Raporu işlemleri için 180 gün içerisinde 2 defa şap aşısının uygulanmış olması şartı aranacağından aşıların mutlaka zamanında yapılması gerekiyor.
Aşılama kampanyası ile ilgili açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Yolcu, “İlimizde hayvan hastalıklarını sıfıra indirebilmek için yoğun bir çalışma kampanyası başlamaktadır. Bu kampanyanın başarıya ulaşması Kurumumuzdaki Sağlık Personellerimizin yoğun bir şekilde çalışması ve yetiştiricilerimizin de duyarlılığı sayesinde olacaktır. 2018 yılı şap aşılama kampanyasında %100 başarıyı hedeflemekteyiz. Hastalıklarla mücadelede başarıya ulaşılması demek yetiştiricilerimizin daha az masrafla daha çok kazanmaları manası taşıdığından hayvanlarımızın aşılarını ihmal etmeden zamanında yaptırmamız gerekmektedir” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.