Iğdır’da Polise Saldırı: 13 Şehit

GÜVENLİK GÜÇLERİ SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREN PKK'LI TERÖRİSTLERİN YAKALANMASI İÇİN BÖLGEDE GENİŞ KAPSAMLI OPERASYONA BAŞLADI. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

12 gün önce yapılan saldırıda bir polis memuru yaralanmıştı. Dün sabah saatlerinde aynı güzergâhta bir ton bombanın patlatılması sonucu 13 polis memuru şehit oldu.

Iğdır’dan Dilucu Sınır Kapısı’na görevli polis memurlarını götüren servis minibüsüne düzenlenen bombalı saldırıda 13 polis şehit oldu. Saldırıda 1 ton bomba kullanıldığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde il merkezinden Nahçıvan sınırındaki Dilucu Sınır Kapısına görevli polisleri taşıyan aracın geçişi sırasında yola döşenen yaklaşık bir ton bombanın infilak etmesiyle birlikte araçlar havaya uçup parçalanırken ortalık kan gölüne döndü. Minibüste bulunan 13 polis ve gümrük memuru şehit oldu. Güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştiren PKK’lıların yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyona başladı.

Geçtiğimiz günlerde 27 Ağustos 2015 tarihinde aynı güzergâhta servis minibüsüne yapılan saldırıda da bir polis memuru yaralanmıştı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.