Iğdır’da Operasyon: 9 Gözaltı

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPAN HDP IĞDIR MİLLETVEKİLİ M. EMİN ADIYAMAN, PARTİLERİNE YÖNELİK YAPILAN OPERASYONLARIN ERKEN SEÇİME YÖNELİK ÖN HAZIRLIK OLDUĞUNU SÖYLEDİ. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda, aralarında HDP ve BDP yöneticileri ile eski belediye başkanının da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Iğdır’da sabah saatlerinde polis tarafından bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında DBP İl Eş Başkanı Zübeyde Kaynar, HDP Iğdır İl Eş Başkanı Dilber Turan, BDP eski Belediye Başkanı Hüseyin Malk, HDP yöneticilerinden Emine Kartal, BDP eski üyelerinden Musa Filizkıran, BDP eski belediye meclis üyesi Oğuz Ok ile ismi öğrenilemeyen 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına 9 kişinin ‘toplantı ve yürüyüşler kanununa muhalefet ve örgüt propagandası ve üyeliği’ kapsamında Iğdır Emniyet Müdürlüğündeki sorguları devam ediyor.

Emniyet Müdürlüğü önünde açıklama yapan HDP Iğdır Milletvekili M. Emin Adıyaman, partilerine yönelik yapılan operasyonların erken seçime yönelik ön hazırlık olduğunu savunarak şunları söyledi:

“Bugün bir kez daha ülke genelinde estirilen antidemokratik uygulamalardan birini daha yaşıyoruz. Hem partimizin il eş başkanı hem bileşenimiz olan DBP il eş başkanı, parti üyelerimiz ve önceki dönem belediye başkanımız sudan gerekçelerle gözaltına alınmış bulunmaktadır. Görünen o ki koalisyon görüşmeleri formaliteden ibarettir. Bu operasyonlar erken seçime yönelik bir ön hazırlık çalışmasıdır.”

Adıyaman, aldıkları bilgi doğrultusunda birçok ilde operasyonların olacağını belirterek; “demokratik haklarını kullanan partimizin çeşitli kademelerinde yer almış arkadaşlarımıza yönelik antidemokratik uygulamadır. Bir taraftan demokrasiden dem vuranlar diğer taraftan diktatörce uygulamalarına devam etmektedir. Bu uygulamalarla ülkede yargı bağımsızlığının kalmadığını görüyoruz” diye konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.