Iğdır’da Öğrenciler Sağlık Taramasından Geçiriliyor

x4

Milli eğitim müdürlüğü ile Toplum sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle İl  merkezi ve köylerde ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik Sağlık taraması devam ediyor.

Milli eğitim müdürlüğü ile Toplum sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle İl merkezi ve köylerde ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik Sağlık taraması devam ediyor.

Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri sağlık konusunun erken yaşlardan itibaren ciddiye alınması gerektiğini belirterek, bu nedenle sağlık taraması faaliyetine başladıklarını söyledi.

Çalışmaya köylerden başlandığını ifade yetkililer, “Çocuklarda genel olarak büyük sağlık problemine rastlanmadı. Sağlık problemi olduğu düşünülen bir çocuk hakkında öğretmen ve okul yönetimine bilgi verildi. Tabii burada en önemli konuda, eğer bir sağlık problemi tespit edilirse erken teşhisle büyük olasılıkla tedavi edilebilir. Bu bağlamda sağlık taramalarını çok önemsiyoruz” dedi.

Aile ve Toplum Sağlığı Merkezinden gelen 3 doktor ve 2 hemşire okulları gezerek öğrencilerini sağlık taramasından geçirerek sağlık problemi olan öğrencileri Iğdır Devlet Hastanesine sevk ediyorlar. Öğrencilere temizlik konusunda değinilerek suya ve sabuna dokunma konusunda bilgi veriliyor.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.