Iğdır’da Nevruz Bayramı Kutlamaları

11

Iğdır Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün tertiplediği Nevruz Bayramı çerçevesinde vatandaşlara çam fidanı dağıtıldı.

Başbakanlık Tanıtma Fonu, Iğdır Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün katkıları ile düzenlenecek Nevruz Bayramı şenlikleri çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde yürütülen “Bereket Ormanları Projesi” kapsamında çam fidan dağıtımı yapılırken, 3 gün sürecek programı çevresinde de kıl çadır ve stantlar kuruldu. Konu hakkında açıklamada bulunan Kültür ve Turizm İl Müdürü Osman Engindeniz, bu yıl geliştirdikleri proje ile 4 ülkenin kültürünü ‘Nevruz Bayramı’nda Iğdır’da buluşturacaklarını söyledi. Engindeniz, “Bu proje dahilinde birçok etkinlik yapmayı düşünüyoruz. Komşularımız olan Azerbaycan. İran ve Gürcistan’daki vatandaşları buraya davet ediyoruz. Her ülkeden en az 30 kişilik grupları Iğdır’da misafir etmeyi planlıyoruz” dedi.

Türkiye ile birlikte 4 ülkenin üst düzey bürokratlarını, halkoyunları ekiplerini, tiyatro sanatçılarını, müzisyenlerini ve akademisyenlerini davet ettiklerini belirten Engindeniz, “Programın çok renkli geçeceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki yıllarda yine uluslararası boyutta kutlamayı planladığımız ‘Nevruz Bayramı’ etkinliklerini geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz. Nevruz törenleri; halkımızın kardeşliğini, dostluğunu, birlikteliğini daha da pekiştirmek için bir vesiledir. Nevruz kutlamaları dolayısıyla her zaman olduğu gibi bizlere destek olan Sayın Valimiz Davut Haner’e, Başbakanlık Tanıtma Fonu Başkanlığı’na, Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü’ne, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne, iş adamlarımıza, kurumlarımıza teşekkür ederim. Kurum olarak gücümüz yettiğince en iyi kutlamaları yapacağız. Şimdiden tüm halkımızın nevruzunu kutluyorum” diye konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.