Iğdır’da Nevruz Bayramı Hazırlıkları

6

Iğdır’da Nevruz Bayramı’nın Azerbaycan, Gürcistan ve İran’dan üst düzeye bürokratların, sanatçıların, halk oyunları ekiplerinin ve akademisyenlerin katılımıyla kutlanacağı bildirildi.

Iğdır Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün hazırladığı projeyle Azerbaycan, Gürcistan ve İran’dan üst düzeye bürokratların, sanatçıların, halk oyunları ekiplerinin ve akademisyenlerin katılımıyla 3 günlük bir şenlik havasında Nevruz Bayramı’nın kutlanacağı belirtildi. Davet edilen misafirlerle 19-21 Mart tarihleri arasında yapılması planlanan ‘Nevruz Bayramı’ kutlamasının bu yıl bir ilke imza atılarak her yıl birçok ülkenin katılımıyla uluslar arası kutlanması planlanıyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Kültür ve Turizm İl Müdürü Osman Engindeniz, bu yıl geliştirdikleri proje ile 4 ülkenin kültürünü ‘Nevruz Bayramı’nda Iğdır’da buluşturacaklarını söyledi. Engindeniz, “Bu proje dahilinde birçok etkinlik yapmayı düşünüyoruz. Komşularımız olan Azerbaycan. İran ve Gürcistan’daki vatandaşları buraya davet ediyoruz. Her ülkeden en az 30 kişilik grupları Iğdır’da misafir etmeyi planlıyoruz” dedi.

“IĞDIR’I BÖLGENİN KÜLTÜR ŞEHRİ YAPACAĞIZ”

Türkiye ile birlikte 4 ülkenin üst düzey bürokratlarını, halk oyunları ekiplerini, tiyatro sanatçılarını, müzisyenleri ve akademisyenleri davet ettiklerini belirten Engindeniz, “Bu programda amacımız Iğdır’ı bölgenin kültür şehri haline getirmektir. Programda birçok etkinlikler olduğu için bunu 3 güne yaymayı planladık. 19-21 Mart tarihlerinde Iğdır’da Nevruz coşkusunu yaşatacağız. Programın çok renkli geçeceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki yıllarda yine uluslararası boyutta kutlamayı planladığımız ‘Nevruz Bayramı’ etkinliklerini geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.