Iğdır’da Kurban Sevkiyatı Terörden Dolayı Durma Noktasında

kurbanlik-fiyatlari-artacak-6447651_1608_o

Türkiye’nin önemli hayvancılık merkezlerinden biri olan Iğdır’da batıya büyük ve küçükbaş kurbanlık hayvan sevkiyatı, terör korkusu nedeniyle durma noktasına geldi.

 24-27 Eylül tarihlerindeki Kurban Bayramı’na yaklaşık 1.5 ay önce Doğu Anadolu’dan başlayan hayvan sevkiyatında karayollarının PKK tarafından kesilmesi, TIR ve kamyonların yakılması hem yetiştiricileri, hem de taşımacılık yapan sürücüleri tedirgin ediyor.

Hayvan yetiştiricileri; “son günlerde yaşanan acı olaylardan dolayı hayvanlarımızı bir başka illere götüremez olduk. Bayramda hayvanlarımızı satamazsak iflas etmiş olacağız. Bir yılımız boşa gidecek. Yetkililerin bu konuya bir çözüm bulmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.Hayvancılığın önemli merkezlerinden biri olan Iğdır’da TIR sürücüleri de artan terör olaylarından dolayı tedirgin ve rahatsız olduklarını vurguladılar.

TIR’ların ateşe verilmesi nedeniyle kaygı duyduklarını aktaran tır şoförleri; “bizler bu ülkede her zaman barış, huzur ve kardeşlik istiyoruz. Varımız yoğumuz bu arabalardır. Geçimimizi TIR’cılık yaparak sağlıyoruz. Biz bu ülkede sevgi ve kardeşlik istiyoruz. Türk ve Kürt kardeştir. Bizler artık terör olaylarının yaşanmasını istemiyoruz” diye konuştular.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.