Iğdır’da Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi

g1

Diyanet İşleri Başkanlığınca, Kur’an kurslarına katılımı artırmak ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okumayı teşvik etmek amacıyla Kur’an kurslarında bayan öğrenciler arasında “Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması”,Din Hizmetleri Eğitimi Şube Müdürü Salim TAŞKIN başkanlığında Iğdır il müftülüğünde yapıldı.

İl Müftüsü Cüneyt KULAZ, Müftülük konferans salonunda yarışmacılara yarışma hakkında bilgi verdi.

Merkeze bağlı 18 Kur’an Kursunun katıldığı yarışmayı birinci olarak Mehmet Akif Kız Kur’an Kursu öğrencisi İlknur Çiçek ve Said Nursi Kur’ an Kursu öğrencisi Derya Güneş rakiplerini geride bırakarak başarıya ulaştılar.

Birinci olan Mehmet Akif Kuran Kursu Öğreticisi Saadet MERT; “1 yıl borunca öğrencilerimle bu yarışma için hazırlanıyorduk. Zamanımızı güzel bir şekilde değerlendirerek çalıştık ve birinciliği elde ettik. Kurs hocası olarak çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. En çok da öğrencim adına mutluyum. Kur’an Kursumuzun ilk yılı olması nedeniyle birinciliği almamız sevindirici oldu ”dedi.

Kurs öğrencisi İlknur Çiçek ise; “Öncelikle İl Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu yarışma için teşekkür ederim. Böyle bir yarışmaya yıllardan beri katılmak istiyordum. Hocamızın desteğiyle Kur’an-ı Kerimi tecvidiyle, makamıyla en güzel şekilde öğrenmeye çalıştık. Hocamız bizleri yarışmaya en iyi şekilde hazırlayarak Elinden gelen gayreti sarf etti. Hocamızdan Allah razı olsun. Birinci olmam beni çok mutlu etti. Bundan sonra Kur’an-ı Kerimi daha iyi bir şekilde okumak için gayret göstereceğim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

Daha sonra yarışmada başarı elde edenlere Müftülükçe, Diyanet yayınları olan Kur’an-ı Kerim, Kitap ve başörtü hediye edildi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.