Iğdır’da Köylü Kadınlar İlk Kez Sinema İle Buluştu‏

n

Iğdır’da, “Turizm Haftası”  kapsamında hayatında hiç sinemaya gitmemiş kadınlar sinema ile buluşturuldu.

Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, “Turizm Haftası” etkinlikleri kapsamında bu defa da sinema organizasyonu gerçekleştirdi. Daha önce sinemaya hiç gitmemiş Iğdırlı kadınların tespitini yapan Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, “Evim Sensin” ödüllü sinema filmini İl Kültür Merkezi konferans salonunda Iğdırlı kadınlar ile buluşturdu.

Konu hakkında bilgi veren Iğdır Kültür ve Turizm İl Müdürü Osman Engindeniz, Kültür Haftası etkinlikleri çerçevesinde 400 kişilik sinema ve konferans salonunda hayatlarında hiç sinemaya gitmemiş köylü kadınları sinema ile buluşturduklarını söyledi. Engindeniz; “buradaki amacımız özellikle kırsal kesimlerde, köylerde kalan kadınlarımızı etkinliklerimiz kapsamında bir araya toplayarak sinemayla buluşturarak, onları sosyal yaşama katmayı hedeflemektir” dedi.

Hayatında hiç sinemaya gitmediğini anlatan Yeliz Avcı, sinemada film izlemeyi çok merak ettiğini şimdi bunu görmekten dolayı çok memnun olduğunu söyledi. Daha önce Iğdır’da sinema olduğunu bilmediği anlatan Dilek Ertan isimli genç kız ise; “bugün burada sinemada film izledim ve çok memnun oldum. Bunun devam etmesini istiyorum. Böylesi aktivitelerin olması bizi çok mutlu ediyor. En azında hayatımızda değişik şeyler katabiliyor sinema! Ben ilk defa geldim ve çokta memnun kaldım” diye konuştu.

Gençlik dönemlerinde Iğdır’da açık hava sinemalarının olduğunu anlatan kadınlar tekrar sinemanın kentte gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.