Iğdır’da Jandarma Teşkilatının 176’inci Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

IĞDIR’DA JANDARMA TEŞKİLATININ 176'İNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ, DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI.  İL JANDARMA KOMUTANLIĞI ASKERİ BİRLİĞİ İLE TEÇHİZAT SERGİSİNİ GEZDİ. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Törende açılış konuşması yapan İl Jandarma Komutanı Mustafa Ulus, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 176 yıllık köklü bir tarihe sahip olduğunu belirtti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ayrılmaz bir parçası ve mensubu olan jandarma teşkilatının kuruluşunun 176’ncı yıl dönümünü kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içinde olduğunu ifade eden Ulus, “Başarılarla dolu 176 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar oluş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz. Yerleşik kurum kültürü ve kimliğine sahip personeli ile jandarma, üstün birlik ve silah arkadaşlığı ruhu, insan merkezli, adaletli, sevgi ve şefkatle, birleştirici ve kucaklayıcı yaklaşımı ile her zaman halkının yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir” dedi.

İl Jandarma Komutanlığı’nın daha önce düzenlediği spor, nişancılık ve bakım denetiminde başarılı olan askerlere ödüllerinin verilmesi ile devam eden program, İl Jandarma Komutanlığı askeri birliği ile teçhizat sergisinin gezilmesi ve ikramlarla son buldu. Törene, Iğdır Valisi Davut Haner, Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı Kurmay Albay Ali Kalyoncu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Ulus, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, kamu kurum amirleri ve askeri personel katıldı.

IĞDIR’DA JANDARMA TEŞKİLATININ 176'İNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ, DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI.  İL JANDARMA KOMUTANLIĞI ASKERİ BİRLİĞİ İLE TEÇHİZAT SERGİSİNİ GEZDİ. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.