Iğdır’da, İsrail Bayrağı Yakılarak Gazze’ye Yapılan Saldırılar Protesto Edildi

vc

Iğdır Gün Işığı Derneğince vali konağı yolunda resim sergisi açılarak İsrail’in Filistinlilere uyguladığı katliam resimleri sergilendi.

Sergi açılışında konuşan Dernek başkan yardımcısı Ali Kıran, Gazze’ye yönelik saldırılar şiddetle devam ederken, Müslümanların bu duruma sessiz ve kayıtsız kalmasının mümkün olmadığını söyledi.

 Müslümanların birlik olmadığını belirten Ali Kıran, “İmam Humeyni Müslümanlar birlik olsa herkes bir kova su dökse İsrail denilen bir devlet ve millet olmazdı. Maalesef birlik olamıyoruz. Siyonistler bizleri bölmek parçalamak için dört koldan çalışıyor. Bizleri mezheplere bölerek zayıflatıyor. Gazzeli Müslümanların mücadeleleri ve Filistin direnişi, tüm İslam dünyasına örnek olmalıdır. Bu direniş karşısında Siyonistler, bir gün mutlaka büyük bir hezimet yaşayarak Filistin ve tüm Ortadoğu topraklarından defolup gideceklerdir.

Siyonist katillerin katliamları karşısında susanlar, bu katliamlara ancak ortak olmuş olurlar. Müslüman ülkelerin liderleri de artık bu uykudan uyanmalıdır. Bir tane hayvanın öldürülmesi, üç beş ağacın kesilmesi karşısında yeri göğü ayağa kaldıranlar, günlerce canlı yayın yapan uluslararası kuruluşlar ve medya şimdi yaşanan katliamlar karşısında nerede acaba? Bunlar ikiyüzlü bebek katilleridir” dedi.

Daha sonra bir gurup genç İsrail bayrağını ateşe vererek yaktı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.