Iğdır’da İlk Ders Zili Çaldı

            2019-2020 eğitim ve öğretim yılı açılışı İnönü İlkokulunda düzenlenen törenle gerçekleşti.

Törene Vali Enver Ünlü, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, Daire Başkanı Ahmet Vefa Güler,  İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, protokol üyeleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
            İnönü İlkokulunda  yapılan açılış tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Törende konuşan Iğdır Valisi Enver Ünlü, Yeni öğretim yılının huzurlu, güvenli ve kardeşlik ortamı içinde geçmesini temennisinde bulundu.
            Geleceğe iyi bakmanın ancak geçmişi iyi bilmekle mümkün olduğuna dikkat çeken Vali Ünlü

Konuşmasında, “Sevgili öğrencilerimiz; bu dünyaya yön veren nice Aziz Sancarlar, nice büyük devlet adamları, nice kahramanlar yetişmiştir. Bu yüzden sizler sadece bizim değil bütün insanlığın ve bütün dünyanın umut kaynağısınız.

            Ülkemizi mahsur medeniyetler seviyesine taşıyacak olan, aydınlık yarınlara taşıyacak olanlar sizlerin göstereceği başarılara bağlıdır. Şehitlerimizin kanından rengini alan şanlı bayrağımızı dalgalandıracak yeni nesiller sizlersiniz. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizler de kendinize inanın ve güvenin. Bir ülkenin ancak eğitim yolu ile kalkınabileceğini, eğitimin toplumların geleceğinin güvencesi olduğunu çok iyi bilen, büyük önder Atatürk’ün hedef gösterdiği, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmanın en önemli unsuru eğitimdir” dedi.  
            Törenin ardından ilk ders zilini çalan Iğdır Valisi Ünlü, sınıfları gezip, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.