Iğdır’da İdareci ve Öğretmenlere AB Proje Hazırlama Kursu Veriliyor

P

Iğdır’da sürekli güzel projelerle isminden bahsettiren Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi yeni bir kurs düzenledi.

Ar-Ge birimi Şube Müdürü Cabbar Turan ve Uluslararası Projeler Sorumlusu Onur Gültekin AB Proje Hazırlama ve Yönetimi Kursunu okulları gezerek anlatıyor.

Karakoyunlu ilçesinde başlayan kursu denetleyen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, kursa katılanlarla sohbet ederek dersi dinledi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, burada yaptığı konuşmada”,AB projeleri bizim için çok önemli bakanlığımızda çok önem veriyor. Proje hazırlamayı çok iyi bir şekilde öğrenin aracı kurumsuz projeler hazırlayın destelerden faydalanın. Öğretmen, öğrenci ağırlıklı Ab projeleri ile yapacağınız çalışmalarla Ab ülkelerinden bazı şeyler öğrenilebilir. Eğitime katkı sağlanabilir.”dedi.

Ar-Ge biriminden sorumlu şube müdürü Cabbar Turan’da Kursun Amacını şöyle belirtti: “AB Proje Hazırlama ve Yönetimi Semineri, eğitime katılanların Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları tarafından yürütülen Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programlarına proje teklifleri hazırlaması, Proje Yönetimini kavraması ve AB Hibe Programları konularında eğitilmelerini amaçlamaktadır. Eğitim sonunda katılımcılar AB projelerini formatlarına uygun şekilde hazırlayabilecek ve sunacak duruma geleceklerdir.

 Eğitim programımız, teorik ve uygulamadan gelen bilgilerle hazırlanmış dersler, seminerler, deneyimlerin anlatılması ve AB’ye daha önce sunulmuş proje örneklerinin üzerinde yapılacak pratik uygulamalar şeklinde düzenlenmiştir. Seminer katılımcılarına eğitim sonunda sınav uygulanacak ve başarılı olanlara Hizmet içi Eğitim Sertifikası verilecektir.” şeklinde konuştu.

Onur Gültekin’de kursta Proje ile ilgili teknik bilgiler sunarak şu bilgileri verdi:”· AB Projeleri kapsamında bireysel ya da kurumsal başvuruda bulunmak isteyen öğretmen ve idareciler; · Hali hazırda AB Projesinden hibe almaya hak kazanmış bireyler ya da kurumların temsilcileri; · AB Projesi yürütmüş/ yürütmekte olan kurum personeli · Kendilerini proje hazırlama konusunda geliştirmek isteyenler bu eğitime katılıyorlar. Eğitim İçeriği: Proje Kavramı ve Proje Döngüsü Aşamaları  Proje Nedir · Fikirden Projeye Geçiş · Proje Fikrini Belirleme · Tasarlama · Ön eğerlendirme · Finansman · Uygulama · izleme, Değerlendirme*erasmus +*KA1,1 bireysel hareketlilik

KA2 stratejik ortaklıklar *etwinning*proje yönetimi döngüsü eğitimi *Proje Hazırlama Aşamaları · AB Fonları ve Kriterleri · Kimler Başvuru Yapabilir · Ortak Nasıl Bulunur (Ulusal/Uluslar arası) · Katılımcı Olarak Yer Alınacak Kurs/Seminerlere Nereden Ulaşılabilir

Başvuru Formu Nasıl Doldurulur · Gerekçelendirme · Sürdürülebilirlik · Faaliyet Planlama ve Zaman Çizelgesi Nasıl Yapılır · Bütçeleme · Değerlendirme (Ön değerlendirme ve içerik değerlendirmesi) · Diğer Başlıklar ve Destekleyici Belgelerin Açıklanması “.

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.