Iğdır’da Huzur Operasyonu

 

Iğdır’ın emniyet ve huzuru için Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman yönetiminde çok sayıda polis memurunun ve Jandarma’nın katıldığı huzur operasyonu yapıldı.

            Uygulamaya Vali Ahmet Turgay Alpman, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Kahraman Dikmen katıldı. Akşam saatlerinde 81 ilde olduğu gibi Iğdır’da da başlayan operasyon 23:00’da sona erdi.

            Vali Alpman beraberindekilerle birlikte kentin giriş ve çıkışında 12 noktada görev yapan asker ve polisi ziyaret ederek, Polis Haftası’nı kutladı ve görev yapan görevlilere ikramda bulundu.

            Huzur operasyonunda görev alanlar ile kent halkına teşekkür eden Vali Alpman; “Iğdır’ın huzur ve güvenliği için sabit yol uygulaması ve umuma açık yerlerin denetimi şeklinde iki aşamalı uygulama gerçekleştirdik. Uygulamalar esnasında temel insan haklarına saygılı, özgürlük, güvenlik dengesine önem veren bir yöntem ile mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işlemek isteyenlerin caydırılması ile aranan şahıs ve araçların yakalanması amaçlandı” diye konuştu.

            Yapılan kontrollerde 800 adet kaçak sigara ile birlikte 3 aranan şahıs yakalandı. Ayrıca trafik sorgusundan geçirilen araçlara para cezası kesildi.

Müşterek Türkiye Güven ve Huzur Uygulaması-2

            Yapılan uygulama sonucunda Iğdır Valiliği koordinesinde; Iğdır İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen 275 personel ile belirlenen 32 noktada yol ve umuma açık yer kontrolü yapılan  kontrol ve denetimlerde; 1.464 şahıs sorguları yapılıp çeşitli suçlardan aranan 13 şahıs ve kaçakçılık olayı şüphelisi 1 şahıs olmak üzere toplam 14 şahıs yakalanarak haklarında adli ve idari işlem uygulandı, Ayrıca, 1.099 araç kontrol edilerek, 29 araca 8.201 TL. cezai işlem uygulandı ve 11 araç trafikten men edildi. 770 paket kaçak sigara ele geçirilerek 4 işyerine de cezai işlem uygulandı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
1

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.