Iğdır’da Güvenlik Görevlisinin Ölümünde İhmal İddiası

IĞDIR’DA GÜVENLİK GÖREVLİSİNİN ÖLÜMÜNDE İHMAL İDDİASI

Iğdır’da çarptığı kapının camlarının bacağını kesmesi sonucu kan kaybından ölen güvenlik görevlisinin yakınları, olayda ihmal olduğu iddiasıyla Iğdır Üniversitesi ve özel güvenlik şirketine dava açacak.

Dün gece çalıştığı Iğdır Üniversitesi Rektörlük binasındaki ışıkları söndürmek için uğraştığı sırada bir anlık dikkatsizlik sonucu kapıya çarpan ve kapının camlarının bacağındaki atardamarları kesmesi sonucu hayatını kaybeden Süphan Çeçe’nin evinde taziye çadırı kuruldu. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Çeçe’nin kardeşi Ünal Çeçe, ağabeyinin yönetmeliklere aykırı olarak tek çalıştırıldığını söyledi.

Ağabeyinin tek çalışması nedeniyle olay sırasında kimsenin yardım etmediğini vurgulayan Çeçe, “Ağabeyim yardım edecek kimse olmadığı için kendisi dışarı çıkmış. Kesik bacağıyla sürünerek dışarı çıkmayı başarmış ama kan kaybından daha fazlasını yapamadı. En az iki kişinin çalışması gerekirdi” dedi.

Çeçe, ağabeyinin devriye sırasında kaza geçirdiğine işaret ederek, “Tek çalıştığı için kimse yardımına gitmedi, ağır kanamadan dolayı öldü. Başka bir kişi daha çalışsaydı ağabeyim hemen hastaneye kaldırılır ve ölmezdi. Burada bir ihmal var ve bu konuda kimin ihmali varsa dava açacağız” diye konuştu.

Ünal Çeçe, ağabeyinin son bir aydır tek başına nöbet tuttuğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan, Süphan Çeçe’nin yatalak annesi, babası, eşi ve 5 çocuğunun geçimini güvenlik görevlisi maaşıyla sağladığı öğrenildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.