Iğdır’da Günlük 140 Ton Çöp Toplanıyor

 

Iğdır Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce Iğdır dan günlük olarak 140 ton çöp toplandığı bildirildi.

            Her şey temiz bir çevre için temizlik ekiplerimiz 24 saat esasına göre çalışmaktadır diyen Belediye Başkanı Murat Yikit:” belediye olarak 110 personel 26  araç-gereç  ile  6 bin çöp noktasından günlük 140 ton çöp topluyoruz. Vatandaşlarımız kentte oturmanın icaplarını yerine getirmek zorundadır. Vatandaşlarımız üzerlerine düşeni kendi sağlığı için yapmalıdır. Çöplerimizi düzgün bir şekilde poşetler içinde çöp kutularına atmalıdır. Vatandaşlarımızın çöplerini bidonlara değil de yanına atmaları çevreyi kirletmenin yanı sıra koku ve mikrop saçmaktadır.  Belediyenin çöp araçlarının hangi mahalleye hangi dakikada gittiği bellidir. Vatandaşlarımızın çöp konusunda daha duyarlı olması gerekmektedir.

           Belediye Başkan Murat Yikit sözlerine şöyle devam etti:” Sokaklarımız gündüz ve gece süpürgecileri tarafından sürekli temizlenmektedir.  Aynı şekilde yol süpürme aracımızda asfaltlanmış yollar ve ana arterler süpürülmektedir. Şehir temizliği sadece belediye çalışanlarının gayretleriyle başarıya ulaşılabilecek bir iş değildir. Çünkü insanlar sürekli tüketen bir varlıktır ve bu tüketim sonucu oluşan atıklar(çöpler) kontrol altına alınamazsa yer  yer şehrimizde de gördüğümüz çirkin ve sağlıksız koşullara sebebiyet vermektedir. Kontrollü bir şekilde bu işleri yürütme sırasında karşılaştığımız en önemli sorunlardan biri halkımızın çöplerini poşetlere koymadan, gelişigüzel zamanlı zamansız sokağa atmalarıdır. Bu sorun çözülmedikçe çöpler saat başı alınsa bile sokaktan araç geçtikten sonra tekrar aynı yerde çöpler görülebiliyor. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olarak çevrelerini temiz tutarak korumalıdır.

            Avrupa uyum yasaları çerçevesinde Atık pil, Atık Lastik, atık madeni ve kızartma yağları dahil olmak üzere belediye temizlik ekiplerimiz gecesini gündüzüne katarak bu işleri yapmaktadır diyen Başkan Yikit:” Belediyenin halkımızın çöplerini belediyenin ilanlarında belirttiği 19.30-21-30 arasın da bir alışkanlık kazanmalıdır.  “dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.