Iğdır’da Evlenen Çiftler Şehitlik Anıtını ve Müzesini Ziyaret Ediyorlar

            Iğdır da evlenen çiftler 20 yıldan beri evlenmeden önce Ermeniler tarafından Katledilen şehit Türkler anıt ve müzesini ziyaret edip şehitler için önce dua ediyor ardından düğün yapıp dünya evine giriyorlar. 

            05 Ekim 1999 tarihinde açılışı yapılan Ermeniler tarafından Katledilen şehit Türkler anıt ve müzesini bu tarihten itibaren ziyaret eden evlenen Çiftler gelenek haline getirilen bu ziyareti yapmadan dünya evine girmiyorlar. 
            Anıtın önüne kadar müzikle gelen çiftler burada müziği kesip anıtı ziyaret ediyorlar. Düğünü olan genç çiftler bu ziyareti bir gelenek olduğu için ziyaret edip fotoğraf çektirdikleri belirterek şunları söylüyorlar” Bizler buraya Ermeniler tarafından şehit edilen atalarımız için geliyoruz dua ediyoruz “diyorlar. Hafta sonları özellikle yazın en az 3 -4 evlenen çift Ermeniler tarafından Katledilen şehit Türkler anıt ve müzesini yakınlarıyla geziyor. Fotoğraf çektiriyor. En sonda da şehitler için dua edip ayrılıyorlar. Ermenistan’da  Ermenilerin Sözde Soykırım Anıtını evlenmeden önce ziyaret ettikleri belirtiliyor. 
            Anıtı ziyaret eden yeni evli çiftler den Volkan ve Serap Çiftlik, Ermeniler tarafından Katledilen şehit Türkler anıt ve müzesini ziyaret ederek şehitlerimiz için dua ediyoruz. Bizler şehitlerimizi unutmadık unutmayacağız da her zaman şehitlerimizi yad edeceğiz” dedi.  Evli çiftler anıt ziyareti sonrası  düğün alanına dönerek düğünlerine devam etti.
            Konu ile ilgili konuşan Araştırmacı gazeteci yazar Serdar Ünsal,”Ermenistan’ın başkenti Erivan’da evlenen çiftler “Sözde soykırım anıtını ziyaret ediyorlar. 

            Doğu Anadolu da Ermeniler tarafından şehit edilen 80 bin Türk’ün anısına yaptırılan Ermeniler tarafından Katledilen şehit Türkler anıt ve müzesini de Iğdır’da evlenen çiftler 1999 yılından beri ziyaret edip fotoğraf çektiriyor şehitler için dua okuyorlar. Güzel bir olay gençlerimiz Ermenilerin Türklere yaptığı soykırımı unutmuyor. dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.