Iğdır’da Emniyet Müdürü, Halkın Nevruz Bayramını Kutladı

3

Bir süre önce Iğdır Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Yüksel Babal, Atatürk Caddesi’nde Nevruz Bayramı nedeniyle vatandaş ve esnaflara yedilevin dağıtarak bayramlaştı, yumurta tokuşturdu.

Iğdır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Nevruz Bayramı etkinliği çerçevesinde polis elbisesi giymiş küçük çocuklar ve polisler başlarında Emniyet Müdürü Yüksel Babal ile dükkânları gezerek esnafın Nevruz Bayramını kutladı. Nevruzun simgesi olan kırmızıya boyanmış yumurta tokuşturdu. Yedilevin denilen çerez dağıttı. Yüksel Babal, yoldan geçen vatandaşlarla da tokalaşıp sohbet etti.

Babal, burada gazetecilere yaptığı açıklamada; “Iğdır’da Nevruz Bayramı yıllardır geleneksel olarak  kutlanıyor.

Emniyet olarak biz de vatandaşlarımızın bayramını kutlayalım dedik” dedi.

Bu tür etkinliklerde polislerin yer almasının önemli olduğuna dikkati çekerek, nevruzun barışı, baharı simgelediğini söyledi.

Emniyet Müdürlüğü olarak esnafları ziyaret ederek çeşitli ikramlarda bulunduklarını ifade eden Babal, vatandaşların bu davranıştan oldukça memnun kaldığını kaydetti. Vatandaşlar ve esnaflar da Emniyet Müdürü Yüksel Babal’ın, Nevruz Bayramını kutlayarak bayramı huzur içinde geçirdiklerini belirtti. Bu arada yoldan geçen MHP Belediye Başkan Adayı Gündüz Güneş de dağıtılan

yedilevinden alarak Emniyet Müdürü ve polislerin Nevruz Bayramını kutladı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.