Iğdır’da Demokrasi Nöbeti Sona Erdi

IĞDIR'DA DEMOKRASİ NÖBETİ SONA ERDİ. (ERCAN TUNÇ/IĞDIR-İHA)

Iğdır’da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatıyla sona erdi.

Iğdır Valiliği önünde yapılan program saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başladı. Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin her akşam burada farklı etkinlikler düzenlemek suretiyle demokrasi nöbetine destek verdiklerini söyledi. Tutulmaz, “Öğrenciyken yurt arkadaşlığı, askerde askerlik arkadaşlığı, hac, umre arkadaşlıkları önemli arkadaşlıklardır. Dostlukların, kardeşliklerin çok perçinleştiği anlardır. Biz bu arkadaşlıklara dördüncüsünü eklemiş olduk, o da demokrasi arkadaşlığı ve kardeşliği. Demokrasi nöbeti vesilesi ile burada her arkadaşımız ve Iğdırlı vatandaşımız burada yer almak suretiyle bir birleriyle tanıştılar, kaynaştılar, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiler. Iğdır halkı demokrasiye sahip çıkmıştır” dedi.

 Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Turan da, Iğdırlılarla bir aile gibi olduklarını belirterek, “Demokrasi sevdalısı olduğunuzu çok yakından gördüm. Türkiye’deki olaylar da bir savcımızın makamında şehit olmasıyla başladı. Bu Fetullahçı örgüt, ülkemizi bir kaosa sürüklemek için her yolu denedi. Halkımızın tepkisi ve demokrasiye sahip çıkmasıyla darbe önlenmiştir. Bu örgüt, ülkemizin her tarafını ateş çemberine çevirdi. Meclisimiz bombalandı. Türk milleti on binlerce yıl önce vardı. Özgür devlet geleneğine sahip bir milletiz. Esir yaşayamayız. Ya şehit oluruz ya da o bayrağı gökyüzünde sonsuza kadar dalgalandırırız” diye konuştu.

Darbe girişiminin başladığı ilk günden beri meydanları boş bırakmayan ve valilik önünde her gün nöbet tutan Iğdırlılara teşekkür eden Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman ise, “Selam olsun Ağrı Dağı’nın heybetini, cesaretini yüreğinde taşıyan Iğdır halkına. Güneşin doğduğu üç ülkeye sınır Iğdır’da bütün Türkiye’ye selam olsun. İlk günden beri Sayın Cumhurbaşkanımız ‘meydanlara inin’ demeden önce Iğdırlılar buraya gelerek demokrasiye sahip çıktılar. Iğdır; cumhuriyetimize, bayrağımıza sahip çıkmıştır. Bu FETÖ terör örgütü 40 yıldır ülkemizde her alanda devletin her kademesini ağ gibi sarmışlar. Bunlar kendi yönetimlerini kurmak için teşebbüse geçtiler ve başarısız oldular. Hrant Dink cinayeti ile her şey başladı. MİT Müsteşarını tutuklamak istediler. MİT TIR’ları olayı, Gezi olayları, 17-25 Aralık olaylarını hep bu Fetullahçılar tezgahladı. Haksız yere masum insanları dinlediler ve hapislere attırdılar. Allah’a şükür bunlar kendi kazdıkları kuyuya kendileri düştüler. Yaptıklarının hesabını verecekler. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla demokrasi nöbeti sonlandırıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.