Iğdır’da “Cami ve Gençlik” Konulu Panel Düzenlendi‏

v

Iğdır’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında “cami ve gençlik” konulu panel düzenlendi.

Iğdır İl Müftülüğü tarafından Iğdır Üniversitesi Konuk evi Konferans salonunda düzenlenen Panele konuşmacı olarak katılan Iğdır İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, hafta çerçevesinde, bu yılın teması olan ‘cami ve gençlik’ konusunda sunum yaptı.

Panelde, camileri dinç ve dinamik hale getirecek olanların gençler olduğunu vurgulayan Kulaz, “Gençlerimizi, camiye çağırarak, davet ederek çekmeyi gerçekleştirmeliyiz” dedi.

Gençliğin, insanın en önemli devresi ve çağı olduğunu belirten Kulaz, Gençliğimiz, geleceğimizin temelidir. Gençlerimize sahip çıkmalıyız, Gençlerimizi kaybedersek geleceğimizide kaybetmiş oluruz. Temiz bir gelecek, tertemiz bir gençlik üzerine kurulur. ” diye konuştu.

Panele, Iğdır İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, Iğdır Üniversitesi öğretim görevlileri, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Sami Çermik, İl Genel Meclisi Başkanı Abdulkadir Özsular, Gençlik Hizmetleri ve Spor Iğdır İl Müdürü Kasım Aydoğdu, Merkez ve ilçe  din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 Cami ve Gençlik konulu panelin başkanlığını, Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi, Yrd. Doç. Dr. Zeki Tan, yaptı.

Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi, Yrd. Doç. Dr. Cemal Işık, Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Akgün, Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi, Yrd. Doç. Dr. Fatih Özkan panalis olarak katıldı.

Panelde, Geç Kalma Genç Gel konulu kitap stantı gezildi.

            Panel plaket taktimi ile son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.