Iğdır’da Cami, Şehir ve Medeniyet Konulu Konferans

 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle, Iğdır İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Cami, Şehir ve Medeniyet konulu konferans düzenlendi.

Iğdır Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen konferansa, Iğdır Valisi Enver Ünlü, İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya, Ehl-i Beyt Alimleri Onursal Başkanı Veli Beder, kurum müdürleri, Din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferans sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Konferansta açılış konuşmasını yapan Iğdır Müftüsü Cüneyt Kulaz, Camiler ve Din görevlileri haftasını kutlayarak katılımcılara teşekkür etti.

Iğdır Valisi Enver Ünlü ise, “Camiler cennet vatanımızın manevi tapularıdır. Birlik ve beraberliğimizin ilham kaynağıdır. Vatan sevgisinin, şehitlik ve gazilik duygusunun beslendiği, çalışma azminin işlendiği, anne ve babaya hürmetin, güzel ahlakın öğretildiği irfan yuvalarıdır. Camiler Allah, vatan, millet ve bayrak sevgisinin gönüllere nakşedildiği halk mektepleridir. Camiler ve minarelerde okunan salalar, ezanlar bağımsızlığımızın en güzel ilham kaynağıdır. Bunun en güzel canlı örneği 15 Temmuz gecesi görülmüştür. Toplumda din ve sosyal hizmet gönüllüleri olarak çalışan din görevlilerimize gereken önemin verilmesi, yeni yetişen nesillerimiz üzerinde cami ve mescitler hakkında kalıcı izler bırakabilmemiz gerekmektedir” dedi.

Daha sonra konferansa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya, “Cami, Şehir Ve Medeniyet” konulu konferansı sundu.

Konferans sonunda, Ehl-i Beyt Alimleri Onursal Başkanı Veli Beder’in yapmış olduğu dua ve plaketlerin takdimi ile konferans sona erdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.