Iğdır’da Bütün Okullarda Velilere Yönelik AEP Halk Eğitimleri Başladı‏

ae

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak ve ailelerin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla geliştirilen Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 18 Ekim 2014 tarihlerinde Kurtuluş Ortaokulu Konferans Salonunda Öğrenci velilerine eğitim verildi.

AEP İl Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Vekili Abdullah Ertör Aile ve Sosyal Politikalar tarafından yürütülen Aile Eğitim Programı kapsamında düzenlenen “ Halk Eğitimleri” aşaması Iğdır’da 6.cı okulumuzda eğitim vermiş oluyoruz.”dedi.

 Ertör, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen “Aile Eğitim Programı”nın yaygınlaştırılması kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personeller ile sivil toplum kuruluşları çalışanlarına Iğdır’da  “Eğitici Eğitimi Programı” gerçekleştirilecektir. Bugün Uzman Çocuk Gelişimci Emel Bozkurt, tarafından Aile içi sıkıntıların daha çabuk aşılması hakkında, Çocukların hayata daha iyi alışması alışması durumunda bilgi sahibi olmamız çocuğun ileriki hayata adım atmasında bilinçli haraket etmesinde önemli olduğunu düşünüyoruz.”şeklinde konuştu.  Programa ilgi göstererek katılan ailelerede teşekkür etti.

AEP İl Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Vekili Abdullah Ertör, koordinesinde, Uzman Çocuk Gelişimci – Pedagog Emel Bozkurt, tarafından ailelere Aile İçi İletişim konusu anlatıldı.

 Aile Eğitim Programı’nı (AEP) Velilere tanıtan Uzman Çocuk Gelişimci – Pedagog Emel Bozkurt, Eğitimlerin Iğdır’da ilk defa yapılmaya başlandığını belirtti. Bozkurt, Son Çocukluk çağı, Çocuklarda Benlik Saygısını geliştirme, Öz Güven Gelişimi, Sorumluluk bilinci kazanma ve Güvenme, Çocuk Aile ve Okul ilişkileri, Harçlık verme, Davranış Problemleri, Madde Bağımlılığı ve zararları konularında aileleri bilgilendirdi. Öğrenci Velilerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitimlere katılan bir Veli, eğitimde birçok yeni şey öğrendiğini, eğitimlerin aile hayatına dair çok önemli bilgiler içerdiğini söyledi ve eğitimi düzenleyenlere teşekkür etti. Program sonunda Ailelere Eğitici Broşür ve CD dağıtıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.