IĞDIR’DA BUTONLU SİNYALİZASYON SİSTEMLERİ FAALİYETE SOKULDU

       Iğdır da Öğrencilere uygulamalı trafik eğitimi verilerek ilk defa butonlu sinyalizasyon sistemleri devreye sokuldu.

        Iğdır Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce Iğdır Doğubayazıt karayolunda, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik uygulamalı Trafik Eğitimi verildi.

            Iğdır Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Trafik Denetleme Büro Amirliğince ilk defa öğrencilere uygulamalı trafik eğitimi verilirken butonlu sinyalizasyon sistemi tanıtılarak uygulandı. Öğrencilerin çıkış saatinde yapılan uygulamada öğrencilere trafik kuralları anlatılarak uygulandı.
        Trafik komiser yardımcısı Ömer Akın,”2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile bütün okullarımızdaki öğrencilere trafik eğitimi vererek onların trafik kültür ve bilincini oluşturmak ,çocuklarımızın güvenli olarak okullara gidiş ve gelişlerini sağlamak amacıyla,Iğdır ilinde bulunan okulların önlerine uyguladığımız yaya ikonlu okul geçitlerinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundan 300 öğrenciye okul geçitlerini kullanırken uyulması gereken kurallar yatay ve dikey trafik işaretlerinin anlam ve önemi hakkında uygulamalı ve teorik eğitim verdik.

            Iğdır da ilk olarak uygulamaya koyulan butonlu trafik ışığı sinyalizasyonu ile öğrenciler okul gidiş gelişlerini daha güvenli bir şekilde yapmaları için uygulamalı eğitim verildi.Diğer okullarımız da eğitimler devam edecektir “dedi.
Bu arada dron ile trafik denetimi yapıldı kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.