Iğdır’da Barış Anneleri Kobani İçin AK Parti İl Binasına Geldi

IĞDIR’DA BARIŞ ANNELERİ KOBANİ İÇİN AK PARTİ İL BİNASINDA

Iğdır’da Barış Anneleri üyesi bir grup kadın, AK Parti il binasına gelerek, Kobani’de yaşanan çatışmaların çözülmesi konusunda hükümetin desteğini istedi.

Iğdır Barış Anneleri üyesi bir grup kadın, Kobani’de yaşanan olaylara ve hükumetin Kobani üzerindeki siyasetine dikkat çekmek amacıyla AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz ile görüştü. Görüşmenin ardından konuşan Barış Anneleri üyelerinden Seyran Ana, görüşmelerin gayet olumlu geçtiğine dikkat çekerek, ”AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz kendilerine, ‘Siz ne diyorsanız haklısınız. Kobani konusunda sizinle aynı fikirdeyiz. Şahsım Ankara’ya gidince Başbakanımıza ve genel merkez yöneticilerimize bu söylediklerinizi harfiyen aktaracağım’ dedi. Bizleri gayet ciddi dinledi. Biz de kendilerine biz sadece barış istiyoruz. Çocuklarımız bu kafirlerin elinde ölmesin dedik. Kısacası görüşmelerimiz gayet olumlu geçti” dedi.

“BİZ BURAYA SADECE ANNE KİMLİKLERİMİZLE GELDİK”

Bir başka Barış Anneleri üyesi Fatma Özsular ise, AK Parti il binasına sadece anne kimlikleri ile geldiğine ifade ederek, ”Biz buraya barış için geldik. Artık savaş bitsin istiyoruz. Binlerce genç ölüyor ve devlette bunlara sessiz kalıyor. Altını çizerek söylüyoruz. Biz buraya sadece anne olarak geldik. Biz diyoruz ki artık evlerimizde rahat uyumak istiyoruz. AK Parti Kobani’ye sessiz kalmamalıdır” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.