Iğdır’da Ağrı’daki Yerel Seçim İptali Protesto Edildi

h1

Iğdır’da, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)  Iğdır Gençlik Meclisi 30 Mart’ta yapılan seçimlerde bazı bölgelerde seçimlerin iptal edilmesini protesto ettiler.

  Iğdır’da, aralarında BDP Iğdır Belediye Başkanı Murat Yiğit, eş Başkan Şaziye Önder ile belediye meclis üyelerinin bulunduğu BDP’li gurup parti binalarının önünde yaptıkları basın açıklaması ile Ağrı İlçe Seçim Kurulu tarafından, Ağrı Merkez Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis üyeliği seçimlerin ertelenmesi kararını yaptıkları basın açıklaması ile protesto ettiler.

BDP Iğdır Gençli Meclisi adına açıklamasını okuyan Harun Koçak,  AK Parti’nin seçimlere şaibe bulaştırdığını iddia etti. Koçak, “Ağrı’da 2’nci defa yapılacak olan seçimlerde Kürt halkının AKP’ye gereken cevabı verecektir. Ağrı’da yapılan seçimlerde kazandığımız belediye AKP tarafından 15 kez sandıkların açılmasına rağmen kazanamamış ve en sonda iptal edilmiştir. Ancak 1 Haziran’da yapılacak seçimlerde halkımız AKP’ye 2’nci kez tokadını vuracaktır” dedi. Koçak”  Son olarak buradan AKP Hükümetine ve YSK’ya sesleniyorum; Ceylanpınar, Birecik, Kozluk ve Hasankeyf başta olmak üzere birçok yerde BDP oyları çalınmıştır. Halkın iradesine saygı duyun ve bu seçimlerdeki şaibeleri ortadan kaldırın. Yüksek Seçim Kurulu’nun Kürt halkının iradesini tescillemesini ve halkın iradesini tekrardan halka vermesini talep ediyoruz”  şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından kitle sessizce dağıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.