Iğdır’da Aday Öğretmenlere Yönelik Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

7

Iğdır Ziya Gökalp Ortaokulu konferans salonunda toplanan stajyer öğretmenlere Başbakan Ahmet Davutoğlu,  ATO Congresium’da düzenlenen ‘Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci 1. Değerlendirme Toplantısı’nda 81 ilde aynı anda düzenlenen etkinliğe telekonferans sistemiyle aday öğretmenlere hitap etti.

Ziya Gökalp Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, şube müdürü Süleyman Akkuş, Ziya Gökalp Ortaokulu müdürü Mehti Yalçın, Şehit Öğretmen Şevki Akkün ortaokul müdürü Erkan Çiğdem, Hürriyet Ortaokul müdürü Salih Akkuş ve aday öğretmenler katıldı.

Programda aday öğretmen Harun  Atlı’nın yaptığı kısa konuşma sonrası, öğretmenlere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Derse girdiğiniz sınıflarda devletimizi temsil ediyorsunuz. Bunun için öğrencileri bir devlet baba şefkati içinde bağrınıza basınız onların en iyi şekilde vatana, millete, bayrağa sevgi dolu yetişmelerini sağlayın ”dedi.                                     

Cırıt,”Çocuklarımızı emanet ettiğimiz siz değerli meslektaşlarımızın da en iyi şekilde yetişmesi için çalışmalar yapıyoruz. Sizleri yetiştirmek, geliştirmek, değerlendirmek için de sizlere rehber olunması amacıyla tecrübeli öğretmenlere eğitimler verdik. Şu an sahada, sizlere rehberlik yapmak için yetiştirilmiş bulunmaktadırlar. Birinci değerlendirme toplantımızı bugün yapıyoruz. İkinci değerlendirme toplantısı ise 5 Mayıs tarihinde yapılacaktır. Yani süreç epey katledildikten sonra yeniden bir değerlendirme yapılacaktır. Rehber öğretmenlerimiz eşliğinde bu süreci aktif bir şekilde geçireceğiz.  Süreci sizler yaşarken bizler de sizleri takip ediyoruz. Çünkü biz sizleri fazlasıyla önemsiyoruz. Sizler bizim gelecekte ve bugünden itibaren çocuklarımızı emanet edeceğimiz meslektaşlarımızsınız. Eğitim kalitesi ancak iyi yetişmiş bir öğretmenle olur. 21. Yüzyılda teknoloji çağında yaşıyoruz. Teknolojiyi de iyi bilmeliğiz.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ve soru cevap şeklinde geçen sohbetin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu,  ATO Congresium’da düzenlenen ‘Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci 1. Değerlendirme Toplantısı’nda 81 ilde aynı anda düzenlenen etkinliğe telekonferans sistemiyle aday öğretmenlere hitap etti.

Davutoğlu, “Şırnak’a, Van’a, Mardin’e, Konya’ya, Trabzon’a gidiyorsa bir öğretmenimiz, önce o şehri sevsin. O şehri sevmeden, o şehrin çocukları sevilmez. O şehrin çocukları sevilmeden, o şehir sevilmez. Siz o şehri sevmezseniz, ilk fırsatta tayin talep edersiniz.” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.