Iğdır’da 52 Bin Öğrenci Yarıyıl Tatiline Girdi

3  

2

            2014-2015 öğretim yılı yarıyıl tatili ile birlikte Iğdır’da 52 bin öğrenci tatile girdi.

            Iğdır’da yarıyıl tatili nedeniyle merkez Hüsnü Özyeğin İlk Okulu İle Evci Köyü İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi.

            Iğdır Vali Vekili Muhlis Arslan ve Milli Eğitim Müdürü Hakan Cirit öğrencilerin karnelerini dağıttı. Hüsnü Özyeğin İlkokulu ile Evci Köyü İlkokulu’nda sınıfları gezen Vali Vekili Muhlis Arslan öğrencilerle sohbet etti.

            Öğrencilerin notlarını inceleyen Vali Vekili Muhlis Arslan beraberindekilerle öğrencilere karne dağıtarak kitap hediye etti. Öğrencilere tatillerini iyi değerlendirmeleri için; bol bol kitap okumalarını ve dinlenmelerini tavsiye eden Vali Vekili Muhlis Arslan, öğrenci ve öğretmenlerin verimli bir yarıyıl dönemini kapattığını söyledi.

            Emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Vekili Muhlis Arslan; “yarıyıl tatiliniz başlıyor. Bunu iyi değerlendirin hem dinlenin hem de eksik derslerinizi tamamlayın. Belli bir plan yapın o plan doğrultusunda kitap okuyun ders çalışın, TV izleyin, oyun oynayın” dedi.

            Öğrenciler nasihatte bulunan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cirit ise; “iyi dinlenin, öğretmenin verdiği ödevleri yapın. Anne ve babanızın nasihatini dinleyin, ikinci döneme bilgili dinlenmiş olarak gelin” şeklinde konuştu.

            Daha sonra öğrencilere karneleri, Iğdır Vali Vekili Muhlis Arslan, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cirit, Müdür Yardımcıları Ahmet Gelal, Muhittin Yücel, Cabbar Turan, Cevdet Parlar, Hüseyin Kıran, Şeyda Kocacık ve okul müdürü Ergün Güvenal tarafından dağıtıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.